Clippy sa vracia späť k životu: Ako emoji nahradí kancelársku spinku

Komunita rozhodla.

Ak ste používali Windows v raných rokoch 21. storočia, možno si ešte spomeniete na inteligentného asistenta menom Clippy. Tento asistent pomáhal užívateľom v prostredí Microsoft Office, avšak aj napriek svojej snahe nebol komunitou veľmi obľúbený. Už v prostredí Office XP bol štandardne deaktivovaný, pričom definitívny koniec našiel s príchodom Office 2007.

Asistent Clippy tak ostal dlhé roky v zabudnutí. Až doteraz. Microsoft totiž na Twitteri zverejnil nasledujúci príspevok:

“Ak toto dostane 20 tisíc lajkov, Clippy v Microsoft 365 nahradí emoji kancelárskej spinky,” píše Microsoft. A čuduj sa svete, príspevok nedostal 20 tisíc lajkov, ale rovno 148 tisíc lajkov (v čase písania článku). Je teda rozhodnuté, Clippy sa vracia späť do našich operačných systémov. Na novinku upozornil server TNW.

TIP REDAKCIE
Ľady sa pohli: Apple už nechce Lightning, USB-C okrem iPhone získajú aj ďalšie produkty!

Clippy: Predchodca moderných hlasových asistentov

Dá sa povedať, že Clippy je akýmsi predchodcom všetkých moderných asistentov. Bol tu v časoch, kedy neexistovala Siri, Alexa, Cortana a ani Google Asistent. Vždy sa snažil pomôcť ako len vedel, no užívatelia ho skôr vnímali ako otravnú zbytočnosť.

Nie je to síce tak plnohodnotný návrat, nakoľko emoji kancelárskej spinky rozhodne nepatrí medzi najpoužívanejšie, no je potešujúce vidieť, že si Microsoft dokáže aj takto vtipne pripomenúť svoje dávne, i keď nie veľmi úspešné projekty.

Kedy sa Clippy opäť stane súčasťou Microsoft 365, zatiaľ nevieme. Takáto drobná úprava však na seba zrejme nenechá dlho čakať.