Policajný dron nemal šancu: Muž ho zostrelil 2 zásahmi, vraj ho otravoval

Dron sa po dvoch zásahoch zrútil a začal horieť.

Nové technológie si našli cestu aj do poriadkových síl. Polícia drony nasadila do rôznych misií aj u nás, na Slovensku. Priebeh použitia špičkovej technológie v tuzemsku je však výrazne pokojnejší než za veľkou mlákou.

V americkej Floride sa nedávno odohral veľmi zaujímavý príbeh, ktorého stredobodom bol práve policajný dron. Ten sa totiž nepáčil 50-ročnému Wendellovi Goneymu z Mount Dora, ktorý sa rozhodol, že to vyrieši „ručne stručne“. Ako denník Orlando Sentinel informoval, muž dron patriaci miestnej polícii jednoducho zostrelil.

No a aký mal dôvod? „Myslel si, že sa ho dron chystá otravovať,“ píše sa v zatýkacej správe. Goney mal na lietajúci dron vystreliť celkom dvakrát z malorážky s kalibrom 22. Keď sa uistil, že situáciu vybavil, odišiel späť do domu.

Dron sa zrútil a začal horieť

Zásahy spôsobili, že sa dron nekontrolovateľne zrútil k zemi. Po zrážke s neďalekou budovou sa dokonca vznietil. Polícia pritom dron nasadila v rámci vyšetrovania vlámania, ktoré sa uskutočnilo len pár desiatok metrov od pozemku pána Goneyho.

Sentinel podotýka, že muž má s políciou bujarú minulosť. V roku 2013 ho odsúdili za napadnutie muža poriadku. Po tom, ako si svoju zlosť vybil na dronovi čelí novým obvineniam. Medzi tie najzávažnejšie patrí držanie strelnej zbrane odsúdeným zločincom.