remienky

Apple predstavil remienky pre hodinky v národných farbách 22 krajín

Letná olympiáda čoskoro odštartuje.

Hodinky Apple Watch si môžete upraviť pomocou ciferníkov a remienkov tak, aby vyhovovali vášmu osobnému štýlu. Kalifornský výrobca ponuku príslušenstva rozšíril o 22 nových remienkov z medzinárodnej kolekcie Sport Loop.

Remienky sú zaujímavé tým, že zohľadňujú národné farby 22 krajín. Okrem toho sú pre hodinky Apple Watch dostupné ciferníky, ktoré s farbami krajín a remienkov korešpondujú.

Apple na svojich stránkach uvádza, že remienky vytvoril na oslavu neopísateľného úsilia a súťaživého ducha všetkých športovcov a ich fanúšikov.

remienky
Foto: Apple

Limitovaná edícia remienkov reprezentuje 22 krajín sveta, napríklad Austráliu, Belgicko, USA, Rusko či Dánsko. Nie, na Slovensko a Českú republiku dizajnéri Applu nemysleli, ak ste v to náhodou dúfali. Bielo-modro-červená kombinácia sa ale nájde, aj keď primárne zohľadňuje iné krajiny.

Remienky sú vyrobené z ľahkej, mäkkej a priedušnej textílie. Apple ich predáva za 49 amerických dolárov. Súvisiace ciferníky si môže používateľ stiahnuť bezplatne.

apple watch
Foto: Apple

Načasovanie spustenia predaja nových doplnkov s najväčšou pravdepodobnosťou súvisí s olympijskými hrami v Tokiu, ktoré odštartujú 23. júla 2021. Pôvodne sa mali konať v minulom roku, no kvôli pandémii ich organizátori posunuli o rok. Hoci sa olympiáda konať bude, prísnym hygienickým opatreniam sa pravdepodobne nevyhne.

TIP REDAKCIE
Vieš ako jazdiť na elektrickej kolobežke? TOP 10 pravidiel, ktoré by mal poznať každý!
apple watch
Foto: Apple

Zo strany výrobcu Apple nejde o prvú takúto iniciatívu. Rovnako ladené remienky v limitovanej edícii uviedol do predaja aj v roku 2016, kedy sa konali olympijské hry v brazílskom Rio de Janeiro.

Pokiaľ sa plánujete k niektorému z uvedených remienkov nejakým spôsobom dostať (možno fandíte takej Jamajke), vedzte, že sú kompatibilné s modelmi hodiniek Apple Watch Series 4, Watch SE a novšími.

Aktuálna cena smart hodiniek Apple Watch Series 6