falosne spravy

WhatsApp chystá ďalšie vylepšenie: Fotky a videá vám umožní odosielať v najvyššej kvalite

K dispozícii budú tri režimy kompresie.

Obľúbená komunikačná platforma WhatsApp pripravuje ďalšie vylepšenie. Konkrétne sa týka kompresie odosielaných fotografií a videí. Ako? Užívateľom služba v tomto smere ponúkne viac kontroly, informuje server The Verge.

WABetaInfo uvádza, že do Android verzie aplikácie WhatsApp aktuálne smerujú dve nové funkcie. Čo sa týka spomenutej kompresie (redukcia veľkosti/kvality súboru), užívatelia by mali mať pri odosielaní fotografií a videí k dispozícii celkovo tri možnosti, a to automaticky prednastavenú kvalitu, najvyššiu kvalitu a kvalitu, ktorá vám ušetrí mobilné dáta. Pochopiteľne, štandardne odporúčanou možnosťou je tá prednastavená.

WhatsApp myslí na každého: Novinku ocenia vášniví fotografi, no aj užívatelia s obmedzenými dátovými balíkmi

Aj keď sa toto vylepšenie môže na prvý pohľad zdať len ako drobná úprava, skutočne má niečo do seba. Mnohí užívatelia radi fotia a keď sa chcú o určitý záber podeliť so svojou rodinou či priateľmi, obvykle chcú, aby sa ich výtvor odoslal v najvyššej možnej kvalite. Naopak, užívatelia s obmedzenými dátovými balíkmi využijú skôr možnosť maximálnej kompresie za účelom redukcie spotreby mobilných dát. A napokon, tí, ktorým je to jedno, môžu jednoducho zvoliť možnosť prednastavenej kvality.

TIP REDAKCIE
Motorola chystá ultimátne delo: Ponúkne 200 Mpx objektív a 125 W nabíjanie!

Zatiaľ nie je presne dané, kedy sa funkcia dopracuje do plnej verzie komunikačnej služby. Taktiež je dôležité poznamenať, že WABetaInfo hovorí len o Android verzii aplikácie WhatsApp, o iOS (zatiaľ) nepadla žiadna zmienka. Ak sa však budeme riadiť minulosťou, niet pochýb, že časom sa tejto šikovnej novinky dočkajú aj zariadenia od Apple.

WhatsApp chystá podporu viacerých zariadení. Príchod novinky potvrdil aj Mark Zuckerberg

Samozrejme, toto nie je jediná novinka, ktorá nás v rámci WhatsApp čaká. Okrem nových možností kompresie médií sa vraj chystá aj multi-platformová podpora, čo znamená, že službu bude možné využívať naprieč viacerými zariadeniami. Táto funkcia sa mala do štádia vývoja dopracovať ešte minulý rok. Jej blížiaci sa debut dokonca nedávno potvrdil aj CEO Facebooku, Mark Zuckerberg.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať