Galaxy A52 a A72 dostávajú aktualizáciu: ZOZNAM nových funkcií!

Súrodenci zo strednej triedy prišli na trh v marci.

Ak ste si zadovážili jeden z dvojice modelov Samsung Galaxy A52 a Galaxy A72, čoskoro obdržíte aktualizáciu s júlovou bezpečnostnou záplatou. Softvéroví inžinieri si toho ale pripravili viac ako len bezpečnostný update.

Galaxy A52 a Galaxy A72 by mali po aktualizácii robiť lepšie fotky. Samsung zlepšil kvalitu fotoaparátu a taktiež stabilitu aplikácie, ktorá mu prislúcha. Novinkou v galérii bude automatická optimalizácia zaznamenaných fotografií.

Systém fotku zanalyzuje a upraví jas, ostrosť, kontrast a rozlíšenie. Snímky tiež automaticky otočí, pokiaľ boli zhotovené z inej perspektívy. Update okrem toho zlepšuje kvalitu hovorov a rozpoznávanie tváre.

galaxy a57
Foto: TizenHelp

Samsung Galaxy A52 patrí medzi najpredávanejšie smartfóny na našom trhu, aspoň čo sa týka ponúk operátorov. V júni bol u operátorov Orange a O2 druhým najpredávanejším, v Telekome obsadil 4. priečku v rebríčku najpredávanejších zariadení.

Chvíľu potrvá, kým sa aktualizácia dostane k všetkým používateľom uvedených zariadení. Skôr či neskôr sa ale dočká každý.