fifa 22

FIFA 22 sľubuje realistický futbal, technológia HyperMotion zaručí realistické animácie

Z obálky sa bude opäť usmievať Kylian Mbappé.

Fanúšikovia športových hier sa môžu pomaly pripravovať na príchod titulu FIFA 22. Spoločnosť EA oficiálne oznámila, že hru uvoľní 1. októbra. Vážni záujemcovia si ju môžu predobjednať už teraz.

FIFA 22 chce hráčov, okrem iného, presvedčiť technológiou „HyperMotion“. Tá by mala zabezpečiť realistickejšie animácie a hrateľnosť, a to na zariadeniach PlayStation 5, Xbox Series X/S a platforme Google Stadia.

Technológia dokáže pomocou strojového učenia vytvárať animácie pohybov v reálnom čase. Tvorcovia zosnímali pohyb niekoľkých vrcholových futbalistov pri plnej záťaži, napríklad hviezdy klubu Paríž Saint-Germain Kyliana Mbappého, ktorý je zároveň tvárou hry. Softvérové algoritmy tieto údaje využijú na modelovanie animácií.

fifa 22
Foto: EA

Prínos by mal byť vidieť v každom smere – či už pri strelách, nahrávkach, pohybe s loptou alebo bez nej. EA v tlačovej správe avizuje, že si pre fanúšikov pripravila viacero noviniek. Naznačuje inovatívne funkcie v režime kariéry, Volta, Pro Clubs a FIFA Ultimate Team.

TIP REDAKCIE
Zoznam hier na PlayStation Plus: Čo všetko budeme hrať? Je tam toho veľa!

Vydavateľ ale žiadne ďalšie konkrétnosti neprezradil. Nemal ani dôvod. Do 1. októbra zostáva ešte veľa času, novinky tak bude pravdepodobne servírovať postupne, aby si udržal patričnú mieru pozornosti.

FIFA má veľkú a vernú hráčsku základňu. Vlastníkov konzol predchádzajúcich generácií od novinky neodstrihne, čo je určite dobrou správou. Dostupná bude aj pre konzoly PlayStation 4 a Xbox One. Na svoje si tiež prídu PC hráči či dokonca používatelia konzoly Nintendo Switch.

Pre prenosný Switch však bude určená verzia FIFA 22 Legacy Edition. Do akej miery sa bude líšiť od štandardnej verzie hry FIFA 22 zatiaľ nie je známe. Pokiaľ si na hru brúsite zuby, predobjednať si ju môžete na tejto adrese.