angry birds

Angry Birds sú späť: Nová verzia hry je dostupná v Apple Arcade

Nová grafika, svety aj postavičky.

Pôvodná mobilná hra Angry Birds vznikla pred viac ako 10 rokmi. Ide o titul, s ktorým sa v minulosti zabával snáď každý používateľ smartfónu alebo tabletu. Ikonická hra z dielne Rovio Entertainment zaznamenala celkovo viac ako 4,5 miliardy stiahnutí.

Angry Birds herný svet časom prekonali. Vznikli dva filmy a množstvo reklamných a darčekových predmetov, ktoré tvorcom, respektíve držiteľom licencie na značku zabezpečili ďalšie príjmy. Dnes mobilnému svetu vládnu iné hry.

Výkon súčasných zariadení a dostupnosť kvalitného internetového pripojenia ďaleko presahujú nároky pôvodnej hry s nahnevanými operencami. Hráči si v súčasnosti krátia čas v prepracovanejších tituloch ako PUBG Mobile či Call of Duty: Mobile, stále vysokej popularite sa teší aj AR hra Pokémon Go.

angry birds
Foto: Rovio

Patria Angry Birds do herného múzea? Tvorcovia si to nemyslia. Vydali totižto novú verziu hry nazvanú Angry Birds Reloaded. Jeden z predstaviteľov firmy Rovio Ben Mattes pre server CNET vysvetlil, že titul Reloaded prepája koncept pôvodnej hry založenej na fyzike so súčasnou grafikou.

TIP REDAKCIE
Rusko úplne skazilo vesmírnu misiu: Vojenský satelit sa ani nezapol, spadne na Zem

Fanúšikovia pôvodnej hry tak dostanú to, na čo sú zvyknutí. Zároveň ale nebudú mať pocit, že hrajú starú hru, keďže bol jej vzhľad modernizovaný. V hre tiež pribudli nové svety (mapy) a hrateľné postavičky, ktoré sú známe z rovnomenných filmov.

Angry Birds Reloaded v obchode Google Play zatiaľ nenájdete. Premiéru titul absolvoval na platforme Apple Arcade. Teda v predplatenej službe, v rámci ktorej používateľ získa za mesačný poplatok prístup k celej zbierke prémiových hier.

Tie môže hrať bez obmedzení a bez toho, aby ho otravovali reklamy alebo vnorené mikrotransakcie. Služba stojí 4,99 eur mesačne, noví používatelia si ju môžu vyskúšať bezplatne.