Xiaomi Studios: Xiaomi oficiálne predstavilo svoje filmové štúdio

Filmy natáčané smartfónom?

Čínske Xiaomi rozširuje škálu svojich činností o filmovú produkciu. Na čínskej sociálnej sieti Weibo vzniklo nové konto s označením Xiaomi Studios, ktoré odkazuje na novo vzniknuté filmové štúdio spoločnosti. O novinke informuje server Gizmochina.

To však nie je všetko. Spoločnosť okrem toho prezradila, že v blízkej budúcnosti na sociálnych sieťach spustí program Xiaomi Creator.

Čo môžeme od štúdia očakávať? Pochopiteľne, filmy. Je však možné, že pôjde o snímky natočené prostredníctvom smartfónov, čo na prvý pohľad možno znie neuveriteľne, no rozhodne niet pochýb, že objektívy v smartfónoch sú z roka na rok kvalitnejšie a výkonnejšie. Čerstvo vzniknuté štúdio môže slúžiť aj skvelý spôsob na zdôraznenie pokroku v oblasti smartfónovej fotografie a video tvorby.

Zdroj: Xiaomi – Weibo (prostredníctvom Gizmochina)

Starší koncept, nové možnosti. Čo môžeme čakať od Xiaomi Studios?

Koncept je to veľmi zaujímavý, no nie tak úplne nový. Smartfóny na natočenie krátkych filmov v minulosti využil aj americký gigant Apple. Ako príklad môžeme použiť snímku “Three Minutes”, ktorá bola natočená na území Číny. Žiadneho väčšie boomu sme sa však v tomto smere nedočkali. Je preto možné, že práve to bude úloha Xiaomi Studios – zobrať tento unikátny nápad a zapracovať na ňom.

Samozrejme, fotoaparáty v smartfónoch sa ani zďaleka nechytajú na kvalitu dedikovaných filmových kamier, no v pomere k ich cene podávajú naozaj famózny výkon. Teda aspoň väčšina.

Zatiaľ nie je úplne isté, aké projekty filmové štúdio Xiaomi chystá. Nepochybne sa tieto i ďalšie informácie dozvieme už čoskoro.