Vyhľadávač Google

Aplikácia Google po poslednej aktualizácii zlyháva. Takto ju opravíte

Používateľov otravujú opakujúce sa hlásenia o chybe.

Najnovšia aktualizácia aplikácie Google (verzia 12.23.16.23), ktorou je vybavený každý Android smartfón či tablet, spôsobuje neočakávané problémy. Aplikácia na niektorých zariadeniach padá, a to opakovane. Dotknutí môžu byť najmä používatelia zariadení Pixel, Samsung a Motorola, informuje server 9to5google.

Aplikácia Google je zodpovedná za chod pridružených služieb, napríklad informačný kanál s novinkami, vizuálne rozpoznávanie Lens, digitálnu asistenciu, aplikáciu Podcasty a ďalšie softvérové nástroje z dielne Google.

Dialógové okno upozorňujúce na zlyhanie aplikácie sa dá jedným ťuknutím zatvoriť, no po niekoľkých sekundách vyskočí znovu, keďže hlásenia o chybách generujú aj Google služby bežiace na pozadí.

S nepríjemnou komplikáciou sa stretnú hlavne tí používatelia, ktorí majú v smartfóne zapnutú automatickú aktualizáciu aplikácií. Ako problém vyriešiť? V ponuke sú tri riešenia. Tým prvým je, že používatelia počkajú na opravu zo strany Google, ktorá by mala prebehnúť relatívne rýchlo. Opravná aktualizácia by mohla byť zverejnená v najbližších dňoch, možno už hodinách.

Cesta k okamžitej náprave však vedie cez obchod Play, respektíve nastavenia smartfónu. S nápravou môže pomôcť beta verzia aplikácie Google (12.24), ktorá bola zverejnená iba pred niekoľkými hodinami.

TIP REDAKCIE
Trump chystá vlastnú sociálnu sieť: TRUTH Social môže prísť už v roku 2022!

Do testovacieho beta programu sa používateľ zapojí prostredníctvom tohto odkazu. Následne sa v obchode Play ohlási aktualizácia, ktorá súčasnú verziu aplikácie Google povýši na novšiu beta verziu.

google aplikacia
foto: Red.

Striktnejšie riešenie predstavuje odinštalovanie všetkých aktualizácií aplikácie Google. V nastaveniach smartfónu je potrebné prejsť do časti Aplikácie, kde v zozname nainštalovaných aplikácií vyhľadáte tú od Google.

Následne treba ťuknúť na kontextové menu (tri bodky v pravom hornom rohu) a zvoliť Odinštalovať aktualizácie. Takýmto spôsob sa aplikácia Google dostane do stavu, v akom bola pri zakúpení smartfónu. Ak sa rozhodnete pre túto cestu, aplikáciu neaktualizujte dovtedy, kým Google nevydá opravnú aktualizáciu.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať