windows 10

Vynovený Windows 10 bude predstavený 24. júna, potvrdil Microsoft

Windows dostane jednu z najväčších aktualizácií.

Fámy o novom operačnom systéme Windows sa šíria už niekoľko mesiacov. Zásadná aktualizácia, ktorá má niesť kódové označenie Sun Valley, je za rohom. Microsoft potvrdil, že ďalšiu generáciu OS Windows predstaví 24. júna. Informuje o tom server Cnet.

Súčasná verzia operačného systému Windows je spojená s číslovkou „10“. Vzhľadom na významnejšiu inováciu by mohol Microsoft číselné označenie povýšiť na jedenástku, pravdepodobne sa tak ale nestane. Viac ako názov sú však dôležitejšie zmeny, ktoré sa v novom OS Windows objavia.

Podľa generálneho riaditeľa Microsoftu Satya Nadellu dostane Windows jednu z najvýznamnejších aktualizácií za posledné desaťročie. Šéf firmy to uviedol na konferencii pre vývojárov Microsoft Build.

windows 10

Ponuka Štart, Centrum akcií, Prieskumník, Správca úloh… Všetky tieto a ďalšie kľúčové prvky operačného systému Windows by mali dostať modernejší vzhľad a nové funkcie.

TIP REDAKCIE
Najväčšia herná akvizícia v histórii: Microsoft kupuje Activision Blizzard za takmer 70 miliárd dolárov!

Microsoft pred nedávnom zastavil vývoj operačného systému Windows 10X, ktorý bol označovaný ako možná konkurencia pre ChromeOS od Google. Tvorcovia niektoré súčasti zamýšľaného úspornejšieho a flexibilnejšieho systému zrejme zapracujú do štandardného „veľkého“ Windowsu.

Čo presne nová generácia operačného systému Windows prinesie sa dozvieme vo štvrtok, 24. júna. Online podujatie odštartuje o 17. hodine nášho času.

Total
7
Zdieľaní
Total
7
Zdieľať