OnePlus zrejme pripravuje vlastný inteligentný prívesok, konkurenciu pre SmartTag od Samsungu

OnePlusTag.

Nie je žiadnym tajomstvom, že firmy v technologickej sfére sa často navzájom inšpirujú. Keď jedna spoločnosť vyskúša niečo nové a uchytí sa to, je dosť pravdepodobné, že o rok či dva niečo podobné skúsia aj konkurenční výrobcovia. Podobne to vyzerá aj s inteligentnými sledovacími príveskami.

Inteligentné sledovacie prívesky slúžia na, ako samotný názov naznačuje, sledovanie polohy rôznych predmetov. Zavesiť či umiestniť ich môžete takmer kamkoľvek – na kľúče, na tašku či dokonca aj na psí obojok. Aktuálne takýmto produktom disponuje Samsung (SmartTag) a Apple (AirTag). Čoskoro sa však k týmto dvom firmám možno pridá ešte jedna. Reč je o spoločnosti OnePlus.

Ako píše server Android Authority, výrobca si 18. mája podal žiadosť o ochrannú známku “OnePlusTag”. Už len názov jasne implikuje, že chystá vlastný inteligentný prívesok, ktorý bude konkurovať dvom vyššie uvedeným produktom od konkurencie.

OnePlusTag: Názov je zatiaľ to jediné, čo poznáme

Názov je však zatiaľ to jediné, čo o potenciálnom novom prívesku vieme. Nemáme teda bližšie informácie ani o tom, aké kapacity ponúkne, a žiaľ ani o tom, koľko bude stáť. Spoločnosť je však známa predovšetkým pre skvelé kombinovanie špičkovej výbavy s priaznivou cenovkou, čo si môžeme všimnúť napríklad pri jej vlajkových lodiach a po novom aj inteligentných hodinkách, preto sa nepredpokladá, že cena bude vysoká. Práve naopak.

Rozhodne je však ešte príliš skoro na to, aby sme vyvodzovali konkrétne závery. S postupom času sa určite dozvieme podrobnejšie informácie.