microsoft

OneDrive od Microsoftu získava nové funkcie, približuje sa k Fotkám Google

Pribudlo niekoľko editačných a organizačných nástrojov.

Fotky Google nemajú vďaka svojim prešpekulovaným funkciám na trhu veľa konkurencie. Navyše skončili s neobmedzeným nahrávaním obsahu. Za priestor v cloude si tak musí zákazník zaplatiť, poprípade sa poobzerá po alternatíve, napríklad službe OneDrive od Microsoftu.

OneDrive sa očividne snaží čoraz viac podobať na Fotky Google, aspoň to platí o jeho funkciách pre správu multimediálneho obsahu. Dokazuje to aj Microsoftom oficiálne oznámená dostupnosť nových funkcií a nástrojov, ktoré sú určené pre aplikácie OneDrive pre Android a OneDrive Web.

Nič špeciálne nečakajte. Funkcie, ktoré vývojári do aplikácií pridali, sú používateľom Fotiek od Google dobre známe. Po novom môžete fotografie uložené v cloude OneDrive otáčať a orezávať. K dispozícii sú prednastavené formáty, ale aj voľný štýl, ktorým fotku orežete presne podľa svojho gusta.

onedrive
Zdroj: Microsoft

Nemenej dôležité sú nové možnosti úprav jasu, expozície, kontrastu, svetiel, tieňov a sýtosti farieb. Prirodzene, po úprave môžete vylepšený vzhľad fotky porovnať s jej originálnou podobou. Špeciálne pre Android je dostupné nastavenie, ktoré vytvorí priečinky s fotkami podľa toho, z akého zdroja pochádzajú.

TIP REDAKCIE
Amazon a IKEA sľubujú, že do roku 2040 budú prevážať tovar len na uhlíkovo neutrálnych lodiach!

OneDrive takýmto spôsobom vytvorí albumy typu Facebook, Stiahnuté, Snímky obrazovky a tak podobne. Praktická je i možnosť usporiadania fotografií podľa dátumu ich vzniku.

Časť funkcií sa do aplikácie pre Android dostáva v týchto dňoch. Ostatné dorazia v priebehu najbližších 2 mesiacov. Aj iOS používatelia si prídu na svoje. Aktualizácia pre túto platformu však bude dostupná niekedy neskôr v tomto roku.

Microsoft v rámci inovácie uprednostňuje osobné účty OneDrive. Pre pracovné a školské kontá budú nové funkcie dostupné v priebehu leta.

OneDrive

Cloud a aplikáciu OneDrive môžete používať bezplatne, stačiť vám ale musí 5 GB kapacita. S Predplatným Microsoft 365 Personal, ktoré stojí 7 eur mesačne, získate 1 TB priestor v cloude a prístup k dvorným kancelárskym aplikáciám Microsoftu.

Google vám v rámci predplatného Google One rozšíri priestor v cloude o 200 GB za 2,99 eur mesačne. Vybrať si môžete aj objemnejšie programy, ktoré sú však logicky drahšie. Voľná kapacita je zdieľaná medzi službami Fotky, Disk, Gmail a ďalšími. Podrobnosti nájdete TU.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať