Muž pomocou magnetickej nabíjačky MagSafe vylovil z kanála iPhone 12 Pro. Stále fungoval

Okrem telefónu sa našlo aj Nintendo Switch.

Príslušenstvo k telefónom slúži na mnohé účely. Ochrana, uľahčenie práce, navýšenie komfortu. Nikto by ale asi nikdy nepovedal, že môže slúžiť napríklad aj na vylovenie telefónu z vody. Presne to sa totiž podarilo mužovi v hlavnom meste Nemecka, Berlíne, ktorému padol do kanála jeho iPhone 12 Pro. Ako to dokázal? Vďaka MagSafe, píše iMore.

Prvým riešením bolo skočiť do vody, brodiť sa v nej a dúfať v skoré nájdenie zariadenia. To nefungovalo. Našťastie mužovi prišiel na pomoc jeho kamarát, Frederik Riedel, ktorému napadlo niečo doslova absurdné. Vtipným faktom je, že toto riešenie naozaj fungovalo.

Zdroj: Frederik Riedel (Twitter)

Okrem iPhone 12 Pro sa podarilo vyloviť aj Nintendo Switch

Počas toho, ako sa muž brodil vo vode, sa mu síce nepodarilo nájsť svoj telefón, ale prekvapivo narazil na žiaľ už nefunkčnú konzolu Nintendo Switch. Frederik však dostal nápad – vyloviť telefón pomocou provizórnej rybárskej udice, ktorú tvorila magnetická nabíjačka MagSafe. Misia bola úspešná. Telefón sa podarilo zachrániť a aj napriek tomu, že v kalnej vode strávil niekoľko hodín, fungoval.

Práve Frederikovi vďačíme za túto vtipnú príhodu, nakoľko celý priebeh záchrannej misie zdieľal so svojimi sledovateľmi na Twitteri.

Aktuálna cena iPhone 12 Pro u slovenských predajcov