iOS trpí kurióznou chybou: Sieť s týmto SSID vám na iPhone úplne znefunkční Wi-Fi!

Existuje však riešenie.

Všetci vieme, že nič nie je bezchybné a dá sa povedať, že o technológiach to platí dvojnásobne. Nie každá chyba je však kritická a neopraviteľná. Občas ju ani nemožno nazvať chybou, nanajvýš drobným nedostatkom, ktorému sa nielen dá vyvarovať, ale preň existuje aj oprava. Jednu takúto chybičku nedávno objavil Carl Schou, ktorý sa pripojil k veľmi špecificky pomenovanej sieti.

Schou, ktorý na chybu upozornil prostredníctvom siete Twitter, sa pokúsil pripojiť k sieti, ktorej SSID bolo %p%s%s%s%s%n. Čo sa stalo? Wi-Fi úplne prestala vypovedať službu. Zádrhel sa pokúsil vyriešiť reštartom aj zmenou SSID, no nič z toho nepomohlo. Našťastie však existuje riešenie.

Jediným efektívnym spôsobom, ako sa zbaviť nefunkčnej Wi-Fi, je resetovanie nastavení sietí. Užívateľ tak môže učiniť prostredníctvom prechodu do Nastavenia -> Obecné -> Obnoviť -> Obnoviť nastavenia siete. Obnovia sa tak úplne všetky nastavenia, čo vyrieši problém s nefuknčnou Wi-Fi. Stratia sa ale viaceré uložené dáta, ako sú napríklad heslá k Wi-Fi sieťam.

TIP REDAKCIE
MediaTek, ARM a Tencent chystajú niečo veľké: Ray-tracing v smartfónoch je blízko!

Chybu možno nájsť aj na iPhonoch s najnovším iOS 14.6

Opraví Apple túto chybu? Nepochybne áno. Zatiaľ sa tak ale nestalo. Schou ju odhalil na svojom iPhone XS, ktorý bežal na iOS 14.4.2. Chybu sa však pokúsili otestovať aj na najnovšom iOS 14.6, kde je taktiež prítomná a prináša so sebou rovnaké následky, píše Forbes.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať