IKEA ukázala nový SYMFONISK: Unikátny reproduktor zabudovaný do rámu obrazu stojí 179 €

Na Slovensko príde 15. júla.

Švédska spoločnosť IKEA dnes v spolupráci so Sonos predstavila jeden z najunikátnejších reproduktorov s akými sme sa doteraz stretli. Do rodiny SYMFONISK, ktorá už teraz obsahuje reproduktor zabudovaný do lampy pribudne novinka. SYMFONISK je rám obrazu, ktorý hrá nielen farbami, ale aj zvukom.

Wi-Fi reproduktor v ráme na obraz kombinuje nielen umenie, ale aj hudbu. V obchodom dobe IKEA Bratislava bude dostupný od 15. júla 2021.

Skombinovaním poznatkov IKEA zo zariaďovania domácností s expertízou Sonos v oblasti reprodukovaného zvuku vzniká SYMFONISK – kolekcia s originálnym dizajnom, ktorá navyše ponúka skvelý posluchový zážitok. Po lampe s reproduktorom a reproduktore do knižnice, ktoré boli uvedené do sortimentu IKEA v roku 2019, pribudne čoskoro do kolekcie aj nový rám obrazu SYMFONISK s WiFi reproduktorom,“ píše IKEA.

Samotný reproduktor bude k dispozícii v čiernej alebo bielej verzii. Dostupné však budú aj predné panely v rôznych dizajnoch, ktoré sa dajú jednoducho obmieňať. Jeden taký panel bude stáť 17 €.

SYMFONISK 2.0: Na stene alebo samostatne stojaci

Rám obrazu, ktorý je súčasne reproduktorom, môže visieť na stene samostatne, ako solitér, alebo v kombinácii s inými obrazmi. Môže stáť na polici alebo ležať na podlahe, prípadne byť len tak opretý o stenu. Predný panel sa dá obmieňať a štýlovo doladiť s charakterom domácnosti,“ hovorí Stjepan Begic, produktový vývojár v IKEA of Sweden. „Tento reproduktor, ako súčasť rastúceho sortimentu Inteligentnej domácnosti IKEA, prispieva k plneniu našej ambície umožniť čo najviac ľuďom užívať si inteligentnú každodennosť.” dodáva.

TIP REDAKCIE
Orange opäť rozširuje svoju ponuku: Pribudnú televízory, notebooky, smart hodinky a mnoho iného

Každý reproduktor SYMFONISK kombinuje zvukové skúsenosti Sonos s dizajnom IKEA v prekvapivo pútavých nových podobách, kde výsledkom sú výrobky, aké by žiadna z firiem určite nedokázala vytvoriť sama,“ vraví hlavná produktová manažérka Sonos, Sara Morrisová.

Akustický dizajn od Sonos znamená, že reproduktor zabudovaný do rámu obrazu znie na takýto kompaktný tvar viac než skvelo, a vďaka aplikácii Sonos je jeho úvodné nastavenie aj používanie naozaj jednoduché. Táto dlhodobá spolupráca je prísľubom ďalších nových vzrušujúcich nápadov, ktoré do domácností na celej planéte budú vnášať tie najintenzívnejšie zážitky z posluchu – v budúcnosti nás teda ešte istotne čakajú neobyčajnejšie výrobky, na ktoré sa už teraz tešíme.“

Môžete ho prepojiť s ďalšími reproduktormi

Rám obrazu s reproduktorom SYMFONISK sa pripája cez WiFi a dá sa použiť ako jediný zdroj zvuku v miestnosti. Je možné ho prepojiť s ďalšími výrobkami z rady SYMFONISK, prípadne s inými výrobkami Sonos. Tak ako pri predchádzajúcich výrobkoch SYMFONISK, aj tento nový reproduktor je súčasťou systému Sonos, vďaka čomu sa poslucháči môžu pripájať k viac než 100 streamovacím službám a tiež k celej škále produktov Sonos.

IKEA SYMFONISK

Od 15. júla 2021 bude rám obrazu s reproduktorom SYMFONISK k dispozícii v obchodných domoch IKEA a na IKEA.com v Európe a v Severnej Amerike – v ďalších regiónoch pribudne do ponuky neskôr.

So svojím, prirodzene, zvedavým nastavením, spoločnými hodnotami a vášňou pre skvelé produkty sa IKEA a Sonos budú navzájom ďalej inšpirovať a určite budú nachádzať nové riešenia a vylepšenia domácností pomocou zvuku a hudby.