clubhouse

Clubhouse pre Android zaznamenal 2 milióny inštalácií, pozvánky onedlho skončia

Pamätáte si ešte na Clubhouse?

Pred približne dvoma týždňami sa audio četovacia aplikácia Clubhouse konečne dostala aj do obchodu Google Play. Vyskúšať si ju tak mohli používatelia zariadení s operačným systémom Android. Nie však všetci. Stále potrebujú pozvánku, ktorú môžu získať od niektorého z už registrovaných používateľov.

Clubhouse pre Android zatiaľ veľkú vlnu nových inštalácií nepriniesol, aj keď zaznamenal patričný nárast. Spoluzakladateľ Paul Davison a ďalší predstavitelia služby vo svojej pravidelnej diskusnej relácii Town Hall prezradili, že si aplikáciu Clubhouse pre Android stiahli 2 milióny používateľov.

Počet registrovaných používateľov sa tak oproti prvému týždňu, kedy sa aplikácia objavila v obchode Play, zdvojnásobil. Hlavnú posádku aplikácie Clubhouse stále tvoria používatelia zariadení od Apple. Od marca 2020 si aplikáciu z Apple App Store stiahlo cez 10 miliónov ľudí.

clubhouse
Foto: Unsplash

Výrazné rozšírenie aplikácie môže prísť už cez leto. Predstavitelia hovorili o „všeobecnej dostupnosti aplikácie“, ktorá príde niekedy v priebehu leta. Inými slovami, je viac ako pravdepodobné, že z aplikácie vypadne systém pozvánok, ktorý jej využívanie v súčasnosti výrazne limituje.

Aplikácia okrem toho získa niekoľko aktualizácií, ktoré vylepšia upozornenia, objavovanie zaujímavého obsahu a ďalšie náležitosti. Časť zmien prebehne „pod kapotou“, budú tak menej viditeľné, ale zásadné. Očakávať môžeme napríklad zlepšenie bezpečnosti a ochrany súkromia.

Aplikácia Clubhouse získala behom krátkeho času značnú popularitu. Zostáva len veriť, že bude používateľov baviť aj naďalej. Ošiaľ okolo aplikácie medzičasom trochu utíchol.