MIMORIADNE: Slovákom chodia SMS správy od pošty. Je to podvod, takto vyzerajú!

Ak vám prišla podobná SMS správa, ignorujte ju a dajte o nej vedieť aj vašim známym.

Slovákov aktuálne opäť ohrozuje SMS podvod, ktorý zneužíva dobré obchodné meno Slovenskej pošty. Tentokrát je však výrazne sofistikovanejší a navrhnutý tak, aby o peniaze stiahol ešte viac ľudí, vyplýva zo zistení Polície slovenskej republiky.

Viacerí z vás ste nám v priebehu včerajšieho a dnešného dňa napísali, že ste sa stali príjemcami čudných SMS správ, ktoré žiadajú o zaplatenie poštovného za zásielku, ktorá bude v opačnom prípade vrátená,“ píše Polícia.

Doteraz podobné správy chodili do emailov, ktoré boli často odfiltrované SPAM filtrom, preto sa nedostali až k toľkým obetiam. SMS správy bohužiaľ neprechádzajú podobným filtrom, preto si ich otvorí väčší počet ľudí. Navyše, SMS správy mnohí považujú za dôveryhodnejšiu formu komunikácie.

SMS správy začali chodiť len nedávno

Keď kliknete na odkaz v SMS správe, je od vás požadované číslo bankovej karty a zaplatenie sumy 1,17,- Eur,“ vysvetľuje ďalej Polícia.

Ak vám príde takáto SMSka, buďte opatrní.

Samozrejme, žiadna takáto zásielka na vás nečaká a po zaplatení tak prichádzate o svoje peniaze. Ide síce o menšiu sumu, no pre útočníkov to stačí, hlavne ak nachytajú veľa ľudí.

Text nateraz ostáva rovanký, no neskôr sa môže zmeniť.

Ak by vám prišla podobná správa, ignorujte ju, poprípade ju v telefóne označte za spam (niektoré modely to podporujú) a samozrejme o tom dajte vedieť vašim známym, hlavne ak sú starší. Podvodné emaily sú jedna vec, SMSky zas druhá. Treba mať na pamäti, že rozpoznať podvod je pre technicky menej zdatných ľudí veľkým problémom.

Poplatok vo výške 1,17 € máte zaplatiť bankovou kartou.

Ak ste na podobnú SMSku narazili, dajte nám vedieť v diskusii nižšie. Môžu sa líšiť sumou, ktorú podvodníci požadujú zaplatiť alebo textom, ktorý je v SMSke. Tak či onak, Slovenská pošta vám takúto SMS správu alebo email posielať nikdy nebude.