Apple má podivné predstavy o Android smartfónoch: Takto ich vykresľuje vo svojich prezentáciách

Späť v čase.

Keď sa spomenie Apple, väčšina ľudí si automaticky vybaví smartfóny iPhone. Samozrejme, to nie je to jediné, pre čo je táto spoločnosť známa a uznávaná, no dá sa povedať, že je to jeden z tých hlavných dôvodov. Nie je však sama. Na trhu pôsobí aj mnoho iných výrobcov, ktorí si chcú taktiež odkrojiť čo najväčší kus koláča.

V tomto momente hovoríme o konkurencii. A keďže Apple jej má vo svete smartfónov doslova požehnane, musí vedieť, ako s ňou bojovať. Jeden z možných spôsobov nám gigant ukázal aj nedávno počas svojej vývojárskej konferencie, ktorá bola zameraná na iOS 15, macOS Monterey a taktiež aj FaceTime pre Android.

Apple a jeho prezentácia “moderného Android smartfónu”

Áno, treba uznať, že novinky, ktoré predstavil, boli naozaj skvelé a určite potešia drvivú väčšinu užívateľov. Avšak niektorí, ktorí pozorne sledovali celú konferenciu, si mohli povšimnúť jednej celkom úsmevnej zaujímavosti – ako Apple vidí aktuálne Android smartfóny?

Jedným z tých, ktorí si všimli gigantovu pomerne zaujímavú predstavu o dnešných Android smartfónoch, bol Alex Dobie z Android Central. O čom je reč? Keď sa pozriete na snímku nižšie, môžete si všimnúť dve zariadenia. Zatiaľ čo naľavo sa nachádza špičkový iPhone 12, napravo možno vidieť niečo, čo má podľa Apple byť tohtoročný, resp. moderný Android smartfón. Rozhodne tak ale nevyzerá.

Zdroj: Apple (prostredníctvom Android Central)

Pochopiteľne, je jasné, že Apple vie, ako vyzerajú dnešné konkurenčné Android smartfóny, len je celkom zaujímavé, ako ich reálne vykresľuje vo svojich prezentáciách. Keď sa pozriete bližšie, môžete si všimnúť veľmi hrubých rámikov, obrovskej brady, čela a taktiež priam nevkusného výrezu pre selfie fotoaparát, ktorý opticky zväčšuje svetlé pozadie prehliadača vo vrchnej časti obrazovky. Na druhú stranu, výrez na iPhone 12 je síce oveľa väčší, no je šikovne zakrytý tmavým pozadím.

Dá sa povedať, že Android smartfón, ktorý Apple použil vo svojej prezentácii, je akousi kombináciou rôznych dizajnov, ktoré tu s nami boli pred viac ako len pár rokmi.

Nie je to nič nezvyčajné

Je zaujímavé vidieť, ako nepriamo dokážu výrobcovia počas svojich prezentácií, ktoré ani nemusia byť nutne zamerané na nový model telefónu, “podkopávať” konkurenčné produkty. Toto rozhodne nie je prvý a ani posledný prípad, kedy niečo také vidíme. Nepriame nadraďovanie sa nad konkurenciu či dokonca aj občasné posmešky (napríklad zo strany Samsungu, keď Apple odstránil nabíjačku z krabice alebo keď prvýkrát prišiel so stále prítomným kontroverzným výrezom), tu s nami boli a aj budú, kým budú smartfóny existovať.