Dokument V sieti prichádza na HBO GO: Dostupný bude v necenzurovanej podobe

Dokument v necenzurovanej podobe prichádza na HBO a HBO Go.

Najnavštevovanejší film minulého roka v Čechách, ktorý je čerstvo ocenený Českým levom v kategórii Najlepší dokument prichádza na HBO a HBO GO. Vo štvrtok 11. marca bude na HBO GO uvedená necenzurovaná verzia dokumentu V SIETI 18+, kde pri explicitných scénach na rozdiel od cenzurovanej verzie zostávajú zakryté len tváre predátorov.

Na HBO budú k dispozícii obe verzie dokumentu. Na televíznom HBO bude dokument vysielaný od nedele 4. apríla.

Necenzurovaná verzia V SIETI 18+ divákom veľmi verne sprostredkuje skúsenosti a pocity detí zneužívaných na internete. Zakryté totiž zostávajú iba tváre predátorov. Tri dospelé herečky s dievčenskými rysmi idú na sociálne siete, aby v priamom prenose prežili skúsenosť dvanásťročných dievčat online.

Dokument V sieti.

V sieti: Pod drobnohľadom špecialistov, aj policajtov

Vo verných kópiách detských izieb chatujú a skypeujú s mužmi, ktorí ich na internete aktívne vyhľadali a oslovili. Drvivá väčšina týchto mužov požaduje sex cez webkameru, posiela fotky svojich penisov a odkazy na porno.

TIP REDAKCIE
Honor 50 je tu: Prináša Google služby, 108 Mpx foťák a viac za 499 €!

Deti sú dokonca vystavené vydieraniu. Dokumentárny film Barbory ​​Chalupovej a Víta Klusáka je strhujúcou drámou troch hrdiniek alias “dvanásťročných dievčat”, pre ktoré sa účasť na experimente, a to od kastingu po osobné stretnutia s predátormi pod dozorom ochranky, stáva zásadnou životnou skúsenosťou.

Predátorské taktiky sa postupne obracajú proti svojim strojcom: z lovcov sa stávajú lovení. Natáčanie prebehlo pod dohľadom riaditeľky Linky dôvery, psychologičky, sexuologičky, právnika a kriminalistov so špecializáciou na počítačovú kriminalitu. Dokument V sieti nedávno odvysielala aj verejnoprávna RTVS.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať