POZOR: Na toto si dajte pozor, dokáže to úplne zhodiť Android aj iPhone smartfóny!

Tento príbeh trápi všetkých majiteľov smartfónov.

Smartfóny, či už Android alebo iPhony, fungujú veľmi špecifickým spôsobom. Vývojári preto musia vedieť ako aplikácie naprogramovať tak, aby fungovali čo najstabilnejšie. O vyššiu stabilitu systému sa však starajú aj samotní tvorcovia operačných systémov. Z času na čas sa však objaví kus kódu, ktorý je schopný napáchať škody.

Taký je aj najnovší príbeh instagramového príbehu, ktorý pri jeho zobrazení dokáže zhodiť nielen Android smartfóny, ale aj iPhony.

Instagram príbeh, ktorý dokáže zhodiť Android aj iPhony: Ako to robí?

Instagram príbeh, ktorý zdieľal používateľ „pgtalal“ spôsobuje úplne zrútenie systému hneď po tom, ako sa vám zobrazí. Ovplyvnení sú rovnako majitelia Androidov, aj iPhonov. Príbeh sa pomaly ale isto dostáva do každého kúta na svete, teda aj na Slovensko. Jediné, čo záškodníkovi stačí spraviť je to, aby ho u seba zdieľal a zobraziť sa môže aj vám.

TIP REDAKCIE
Rusko vyšetruje Netflix, nepáčia sa mu filmy s LGBT tematikou

Príbeh, ktorý zaujal pozornosť mnohých technologických expertov zobrazuje niečo, čo vyzerá ako náhodný text na sivom pozadí. Keď si ho pozriete, telefón sa zasekne a prestane reagovať.

Čo to ale môže spôsobovať? Z dostupných informácií od YouTubera Aruna Mainiho tiež známeho ako Mrwhosetheboss vyplýva, že padanie systému spôsobujú dve enormne veľké nálepky s rozmerom až do 25 miliónov centimetrov, ktoré Instagram nepodporuje.

Android aj iPhony. majú problém. Tento príbeh ich dokáže zhodiť.
Príbeh, ktorý dokáže zhodiť smartfóny.

Zatiaľ čo Instagram skutočne takto veľké nálepky nepodporuje (prečo by aj podporoval), užívateľ pgtalal obmedzenie obišiel použitím HTTP Proxy. To mu umožnilo manuálne zmeniť veľkosť nálepky. Vzhľadom na obrovskú veľkosť sa niet čudovať tomu, že mobilné zariadenia ich jednoducho nedokážu vykresliť a následne to vzdajú úplne.

Stretli ste sa už s takýmto príbehom aj vy? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!

Total
12
Zdieľaní
Total
12
Zdieľať