pixel 6

Pixel 6 by mal obsahovať rovnaký grafický čip ako Samsung Galaxy S21

Hráči hier budú mať radosť.

Spoločnosť Google túto jeseň predstaví nové smartfóny Pixel 6 a 6 Pro, ktoré zatiaľ pôsobia mimoriadne zaujímavo. V prvom rade o tom vypovedá avizovaný dizajn smartfónov s originálnymi kontúrami a farebným prevedením.

Pixel 6 Pro bude prvým smartfónom od Google, ktorý ponúkne tri zadné snímače obrazu. Popri hlavnom a ultra širokom fotoaparáte absolvuje premiéru fotoaparát s objektívom s optickým priblížením (tzv. periskop).

Vlajkový charakter potvrdí 6,67-palcový AMOLED displej so zakrivenými okrajmi, vysokým rozlíšením a rýchlou obnovovacou frekvenciou. Pixel 6 Pro sa má od top-end konkurencie odlíšiť vlastným čipsetom, ktorý je zatiaľ známy pod kódovým označením „Whitechapel GS101“ (GS – Google Silicon).

Malo by ísť o 5 nm čipset, ktorý zrejme nedosiahne úroveň sady Snapdragon 888 od Qualcommu, no bude priamo optimalizovaný pre smartfóny Pixel, vďaka čomu si bez zaváhania poradí s akokoľvek požiadavkou.

pixel 6 pro
Foto: OnLeaks/Digit

Vyzerá to, že v Googli nepodcenia ani grafický výkon. Podľa zistení expertov z XDA fóra bude súčasťou výkonnostnej jednotky grafický čip Mali-G78, ktorý tiká aj v medzinárodných verziách smartfónov Samsung Galaxy S21. Tie poháňajú 5 nm procesory Exynos 2100.

TIP REDAKCIE
MIMORIADNE: Variant koronavírusu B.1.1.529 má až 32 mutácií: Európske krajiny zastavujú lety

Aj keď je informácia o výkonnej grafike vítaná, chýbajú nám ďalšie podrobnosti. Nevieme, aký počet jadier bude tento grafický čip mať. Skladací Huawei Mate X2 využíva grafický čip Mali-G78 s 24 jadrami, Samsung Galaxy S21 používa verziu so 14 jadrami. Otázny je aj takt samotných jadier.

Istí si však môžeme byť tým, že Pixel 6 bude po stránke grafického výkonu na tom výrazne lepšie ako vlaňajší Pixel 5, ktorý v tejto oblasti príliš nezažiaril. Jeho Snapdragon 765G si musel vystačiť s GPU čipom Adreno 620.

Aktuálna cena modelu Google Pixel 5

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať