Honor sa vráti vo veľkom štýle: Honor 50 má ponúknuť až 100 W nabíjanie!

Honor chystá návrat vo veľkom štýle.

Preteky v prekonávaní rýchlostí nabíjania smartfónov pokračujú. Pozornosť si v najbližších týždňoch vypýta čínska značka Honor a jej nová séria smartfónov Honor 50.

Smartfóny Honor 50 budú prvými vlajkovými zariadeniami, ktoré čínsky výrobca predstaví už ako samostatný subjekt bez príslušnosti k spoločnosti Huawei. Jednou z nepopierateľných výhod je, že budú obsahovať aplikácie aj služby od Google.

Keďže Huawei značku Honor koncom minulého roka predal, tá následne mohla opäť nadviazať spolupráce s dodávateľmi technológií a softvéru, od ktorých ju odstrihli americké sankcie.

Server Sparrowsnews si na čínskej sociálnej sieti Weibo všimol príspevok informátora Digital Chat Station, ktorý publikoval fotografiu adaptéra pre nabíjanie so štítkom Honor SuperCharge a údajom o 100W výkone. Podľa zdroja táto nabíjačka prislúcha jednému zo smartfónov Honor 50.

honor 50
Foto: Weibo

Čínska certifikácia 3C už skôr potvrdila, že smartfóny Honor 50 ponúknu nabíjanie výkonom 66 W a 100 W. Dá sa predpokladať, že extra rýchle nabíjanie bude exkluzívnou záležitosťou najlepšie vybaveného modelu Honor 50 Pro+. 66 W nabíjaním sa tým pádom pochvália súrodenci – Honor 50 a 50 Pro.

TIP REDAKCIE
Rockstar hasí problémy s trilógiou GTA, sľubuje aktualizácie a hry zadarmo

Super rýchle technológie nabíjania sú možno spotrebiteľsky atraktívne, no pre akumulátor predstavujú záťaž, ktorá vedie k znižovaniu ich životnosti a celkovej kapacity. Možno aj preto sa takto vysokým výkonom zatiaľ vyhýbajú veľké mená mobilného priemyslu, výrobcovia Apple a Samsung.

Čínsky výrobca potvrdil, že nové smartfóny Honor 50 poženie čipset Snapdragon 778G. Top model 50 Pro+ by mohol dostať do vienka najvýkonnejší procesor Qualcommu, 5 nm Snapdragon 888. Hovorí sa aj o 50 Mpx primárnom fotoaparáte či AMOLED obrazovkách so 120 Hz obnovovacou frekvenciou.

Honor by teoreticky mohol zaplniť voľné miesto na mobilnom trhu, z ktorého postupne mizne jeho niekdajšia materská spoločnosť Huawei. Z jej podielu si postupne ukrajuje konkurencia, menovite napríklad obľúbené Xiaomi. Azda niečo zostane aj pre Honor.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať