oneplus nord

Nový kráľ strednej triedy? OnePlus 10. júna predstaví Nord CE 5G

Máme sa na čo tešiť.

Minulý rok nás spoločnosť OnePlus potešila modelom Nord, ktorý síce stál len niečo vyše 400 eur, no svojou výbavou sa mohol porovnávať s oveľa drahšími smartfónmi. Pochopiteľne, práve vďaka tomu si našiel cestu k srdciam mnohých zákazníkov. A predpokladá sa, že podobne tomu bude aj tento rok, prípadne ďalšie roky.

Pokračovaním stále pomerne čerstvého radu má byť model Nord CE 5G, ktorý nám výrobca predstaví už 10. júna v Indii. Podrobné informácie ohľadom hardvéru, ktorý doň OnePlus osadí, síce nepoznáme, no vďaka informáciam od Android Central máme aspoň ako-takú predstavu.

oneplus nord
OnePlus Nord – Zdroj: OnePlus

OnePlus Nord CE 5G: Čo môžeme očakávať?

Čo teda môžeme očakávať? Podľa niektorých zdrojov má byť OnePlus Nord CE vybavený čipsetom Snapdragon 750G od spoločnosti Qualcomm. Týmto istým procesorom je poháňaný napríklad aj Samsung Galaxy A52 5G či Xiaomi Mi 10i. Výkon teda síce nebude špičkový, no stále je reč o strednej triede, a tak sa rozhodne nemáme na čo sťažovať.

Prednú stranu údajne pokryje 6,43-palcový AMOLED displej s obnovovacou frekvenciou 90 Hz, čo znamená, že sa môžeme tešiť na elegantnú plynulosť. Treba poznamenať, že 90 Hz panelom je vybavený aj prvý Nord. Modely Nord N10 a N100 sú vybavené LCD displejmi.

TIP REDAKCIE
Qualcomm potvrdzuje zmeny v označovaní čipov Snapdragon

Optika je niečo, na čom si OnePlus dáva extrémne záležať, i keď sa mu nedarí dostať na popredné priečky DxOMark či iných rebríčkov. Napriek tomu je ale kvalita fotografií v OnePlus telefónoch vždy na vysokej úrovni. Nord CE si má osvojiť 64 Mpx hlavný objektív, ktorému budú sekundovať dva ďalšie senzory. Vpredu sa bude vystatovať 16 Mpx selfie snímač.

OnePlus Nord – Zdroj: OnePlus

Primárnou cieľovou skupinou je Európa a India, cena sa môže pohybovať okolo 400 €

Ohľadom kapacity operačnej pamäte či úložiska nie sú, aspoň nie teraz, k dispozícii žiadne informácie. Vieme však, ako to bude s dostupnosťou. Podobne ako prvý Nord, aj Nord CE bude smerovaný najmä na európsky trh a Indiu. Na základe uvedených špecifikácií je vysoko pravdepodobné, že cenovo sa bude model pohybovať okolo rovnakej hladiny ako pôvodný Nord, čiže okolo 400 €.

Koniec koncov, na oficiálne detaily už nebudeme musieť dlho čakať. OnePlus Nord CE 5G sa nám oficiálne odhalí už o necelé dva týždne.

Aktuálna cena modelu OnePlus Nord

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať