MIMORIADNY POZOR: Slovákom “Netflix” posiela tento email. Viacerí už prišli o peniaze!

Ak sa na internete pohybujete viac než dva dni, iste viete, že sa môžete stretnúť s rôznymi neprajníkmi, ktorým posolstvom je okrádať ľudí.

Ak sa na internete pohybujete viac než dva dni, iste viete, že sa môžete stretnúť s rôznymi neprajníkmi, ktorým posolstvom je okrádať ľudí. Na rôzne pokusy upozorňujeme síce často, niekedy to však nestačí. Niektorí ľudia si nevšimnú, že ide o podvod a útočníkom skočia na lep.

S emailovým podvodom to momentálne skúša neznámy útočník, ktorý ľuďom zasiela emaily tváriace sa tak, akoby pochádzali od obľúbenej online služby – Netflix. Na podvod ste nás upozornili hneď niekoľkí, zároveň o ňom už informoval server Mobilizujeme.

Netflix chce aktualizovať platobné údaje

Email šíriaci sa naprieč Českom a momentálne aj Slovenskom síce vyzerá dôveryhodne, no v žiadnom prípade nie je. Útočníci prostredníctvom správy informujú o tom, že je čas aktualizovať platobné údaje. Keď by ste tak spravili, pravdepodobne by získali prístup k vašej platobnej karte a vy by ste sa tak mohli rozlúčiť s tým, čo práve máte na účte.

TIP REDAKCIE
Spoluzakladateľ YouTube predpovedá úpadok platformy, odsudzuje nedávne zmeny

Ide preto o obzvlášť nebezpečnú emailovú kampaň, ktorá ohrozuje tisíce ľudí. Podľa zistení TECHBYTE už bohužiaľ niekoľko ľudí podvodníkom naletelo.

Útočníci si s dizajnom emailu dali námahu, a tak skutočne vyzerá tak, akoby pochádzal od populárnej služby. Používajú skutočné logo, rovnaké farby a dokonca aj rozloženie. Na prvý pohľad tak email pôsobí naozaj dôveryhodne. V závere správy dokonca uvádzajú aj rovnaký pozdrav.

Keď už viete, že útočníci zneužívajú Netflix, je dôležité vedieť aj to, ako takéto emaily rozlíšiť od tých pravých. Stačí, ak budete pozerať na to, z akej adresy vám email prišiel. Ak prišiel zo skutočnej adresy info@mailer.netflix.com, ide o skutočný mail. Ak z nejakej inej, majte oči na stopkách.

Je možné, že čoraz populárnejšie streamovacie služby sa stanú obeťou útočníkov častejšie. Rovnako si tak dávajte pozor aj pri iných emailoch žiadajúcich aktualizáciu platobných údajov.

Total
87
Zdieľaní
Total
87
Zdieľať