Koncesionárske poplatky môžu skončiť: Matovič povedal, že nad tým uvažuje

Minister financií má nápad.

Koncesionárske poplatky sa môžu stať históriou. Na dnešnej tlačovej správy o tom informoval minister financií Igor Matovič. Stalo sa tak v rámci prvotného predstavenia daňovo-odvodovej reformy.

Počas nej Igor Matovič ukázal, akým smerom sa má uberať reforma. Zameraná má byť prorodinne, o čom svedčí aj 200 € príspevok za každé dieťa do 18 rokov, zjednodušenie daní aj odvodov a ďalšie body. Viac detailov sa máme dozvedieť do dvoch týždňov.

Súčasťou zmien môže byť aj zrušenie koncesionárskych poplatkov, z ktorých je okrem iného financovaná verejnoprávna televízia a rozhlas. Koncesionárske poplatky aj v roku 2021 ostávajú nezmenené vo výške 4,64 € mesačne. Od ich platenia sú už dnes oslobodené isté skupiny, napríklad dôchodcovia či poberatelia dávky v hmotnej núdzi.

Koncesionárske poplatky môžu skončiť.
Ilustr. obr.

Koncesionárske poplatky sa snažili zrušiť v roku 2019

O zrušenie koncesionárskych poplatkov sa ešte v roku 2019 pokúsila strana SaS. Ich návrh bol však parlamentom nebol schválený. SaS pred dvoma rokmi argumentovala, že platenie koncesionárskych poplatkov, ktoré platia všetky osoby evidované dodávateľom elektriny je neetické, nespravodlivé a diskriminačné.

TIP REDAKCIE
Rockstar hasí problémy s trilógiou GTA, sľubuje aktualizácie a hry zadarmo

RTVS si vďaka koncesionárskym poplatkom každý rok polepší približne o 81 miliónov eur. Podľa SaS by sa náklady dali čerpať z daní, ktoré už Slováci platia aj mimo toho.

Či Matovič čerpá z argumentácie SaS momentálne nie je jasné.

Total
29
Zdieľaní
Total
29
Zdieľať