honor

Smartfóny Honor budú obsahovať aplikácie a služby od Google, potvrdil výrobca

V smartfónoch Honor 50 nájdeme obchod Play, Fotky, Mapy, YouTube a ďalšie nástroje.

Značka Honor sa koncom minulého roka osamostatnila. Huawei svoju dcérsku spoločnosť predal, vďaka čomu sa vymanila spod amerických obchodných sankcií namierených voči materskej firme. Honor neváhal a začal okamžite nadväzovať pôvodné partnerstvá.

Honor začiatkom tohto roka uzavrel dohodu so spoločnosťami Qualcomm, Intel, AMD a ďalšími dodávateľmi technológií. Malý otáznik stále visel nad spoločnosťou Google, ktorej aplikácie a služby museli zo smartfónov Huawei a Honor pod vplyvom sankcií zmiznúť.

Aj keď sa Huawei snažil nástroje od Google nahradiť vlastným ekosystémom, a išlo mu to celkom dobre, ten od Google nikdy poriadne zastúpiť nedokázal. Huawei tak začal strácať podiel na medzinárodnom trhu, z ktorého si postupne ukrajovala dravá konkurencia, ako napríklad Xiaomi a ďalší.

Ak chce Honor ako samostatná značka na trhu uspieť, bez Google služieb a aplikácií to zrejme nepôjde. Dobrou správou je, že blížiace sa smartfóny Honor aplikáciami a službami od Google nakoniec vybavené budú. Dôkaz je jednoznačný.

TIP REDAKCIE
POZOR: Uniklo 190 infikovaných aplikácií! Kradli peniaze, ak ich máte, urýchlene ich odinštalujte!
honor
Takto by mal vyzerať jeden zo smartfónov Honor 50

Skutočnosť potvrdila divízia Honor Germany na sociálnej sieti Twitter. Na otázku jedného z používateľov, či budú mať smartfóny Honor mobilné služby od Google, nemecké zastúpenie odpovedalo, že áno.

„Áno, môžeme to potvrdiť. Ale psst, malo to byť ďalším prekvapením“, odpovedal administrátor účtu na otázku zvedavého fanúšika. Pôvodný príspevok už dostupný nie je, zachytili ho však redaktori webu Gizmochina, ktorí o novinke informujú.

Otázka sa konkrétne týkala série smartfónov Honor 50, ktorá bude predstavená o niekoľko týždňov, možno mesiacov. Dátum premiéry stále nepoznáme, výrobca ale potvrdil, že smartfóny tejto série poženie čipset Snapdragon 778G od Qualcommu.

Okrem toho by sme mali dostať AMOLED displeje so 120 Hz obnovovacou frekvenciou, tri hlavné fotoaparáty a duálnu selfie kameru.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať