Apple Watch 6

Hodnota alkoholu a glukózy v krvi z hodiniek: Na túto funkciu čakajú nielen Slováci

Vedieť či v krvi nemáte alkohol predtým, ako sadnete do auta, by pomohla mnohým.

Aká funkcia na inteligentných hodinkách je najužitočnejšia? Zobrazovanie aktuálneho času je jasným favoritom, no dnešné modely už toho dokážu podstatne viac. Pekným príkladom sú príbehy o tom ako Apple Watch pomohli odhaliť problémy so srdcom alebo upozornili na pád staršej osoby.

Apple Watch 8 budú výrazne šikovnejšie, vyplýva z najnovších informácií, s ktorými prišiel server The Telegraph. Hodinky totiž majú získať hardvérový senzor schopný zmerať hodnotu glukózy a alkoholu v krvi. Okrem toho majú byť hodinky schopné zmerať krvný tlak.

Publikácii sa v databáze Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) podarilo objaviť dôkaz o tom, že si Apple ako dodávateľa senzorov sledujúcich biologické funkcie vybral spoločnosť Rockley Photonics.

Hodinky sa majú budúci rok naučiť merať hladinu alkoholu v krvi.
Hodinky od Apple už teraz dokážu zmerať mnohé veci.

Senzor schopný zmerať alkohol v krvi už budúci rok

Generálny riaditeľ rovnakej spoločnosti už dávnejšie naznačil, že senzory schopné všetkých parádnych funkcií popísaných vyššie prídu na trh už v roku 2022.

TIP REDAKCIE
Obchod Google Play prejde omladzovacou kúrou, takto bude vyzerať

To by teda znamenalo, že Apple Watch Series 8 môžu byť prvými hodinkami na trhu s takouto funkcionalitou. Pochopiteľne, nie je to overená informácia, preto sa na ňu netreba spoliehať. Zároveň treba dodať, že do hodiniek sa nemusia dostať všetky tri senzory. Prepracovať sa na ne môže napríklad „len“ senzor merajúci krvný tlak alebo len senzor merajúci hodnotu glukózy.

Porovnajte si ceny aktuálneho modelu Apple Watch Series 6

Total
5
Zdieľaní
Total
5
Zdieľať