Elon Musk za prácu v Tesle neberie plat: Aj tak mu na účte môže pribudnúť 30 miliárd dolárov

Z Muska sa veľmi rýchlo môže stať najbohatší muž, ktorého už nikto nedobehne.

Je známe, že Elon Musk za prácu vo vlastnej automobilke Tesla nepoberá plat. Generálny riaditeľ, alebo Technoking, ako sa sám prezýva, však aj tak môže poriadne zarobiť. Koľko? Čo tak 30 miliárd dolárov.

Aj napriek tomu, že Musk skutočne za prácu v Tesle nechce ani halier, zo zákona musí dostávať aspoň minimálnu mzdu, ktorú však dlhodobo odmieta. To neznamená, že za vedenie tak progresívnej spoločnosti nedostane žiadne peniaze. Práve naopak.

Akcionári Tesly ešte v roku 2018 odsúhlasili plán odmeňovania pre Muska, ktorý pozostáva z „odomknutia“ akcií firmy po splnení vopred dohodnutých cieľov. Musk s nimi následne môže robiť, čo uzná za vhodné. Ak ich bude chcieť predať, môže. Ak si bude chcieť nechať, môže aj to.

Ciele väčšinou pozostávajú z pozitívnych hospodárskych výsledkov a celkovej hodnoty firmy. Detaily si môžete pozrieť nižšie.

TIP REDAKCIE
Nabíjačka pre elektromobily bude v Spojenom kráľovstve povinnou výbavou každej novej domácnosti
Elon Musk môže získať odmenu 100 miliárd dolárov.
Plán kompenzácie pre šéfa Tesly.

Elon Musk má našliapnuté na 100 miliárd dolárov

Elonovi sa minulý rok podarilo odomknúť prvý stupeň plánu odmeňovania, vďaka ktorému získal prístup k 800 miliónom dolárov. Tesla však pokračovala v raste, čo sa prejavilo aj na trhovej kapitalizácii. Tesla minulý rok dosiahla príjmy vo výške 10 miliárd dolárov, čo znamená, že Muskovi sa odomkli ďalšie stupne odmeny.

Elon Musk si to síce zatiaľ neuplatnil, no už teraz má nárok na vyše 30 miliárd dolárov v akciách. To z neho z najväčšou pravdepodobnosťou spraví najlepšie plateného šéfa akejkoľvek spoločnosti na svete.

Ak bude Tesla pokračovať v raketovom raste, Musk sa môže tešiť na odmenu vo výške 100 miliárd dolárov.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať