Galaxy tab S7

Galaxy Tab S7 FE sa ukazuje: Batériu bude mať tak veľkú ako prémiová verzia

60 Hz LCD displej.

V priebehu minulého týždňa sme sa dozvedeli, že Samsung tento rok nepredstaví len „fanúšikovský“ smartfón, ale tiež podobne ladený tablet. Očakávaný smartfón Galaxy S21 FE doplní tablet Galaxy Tab S7 FE.

Existenciu tabletu Galaxy Tab S7 FE potvrdil záznam v službe pre vývojárov Google Play Console, kde si ho všimol server Sammobile. Rozmerný tablet strednej triedy je pripravený vstúpiť na trh. Novinka zatiaľ oficiálne predstavená nebola, no podarilo sa ju nájsť v nemeckom e-shope Samsung. Vďaka tomu vieme, čo všetko Galaxy Tab S7 FE ponúkne a koľko bude stáť.

galaxy tab S7 FE
Foto: GSMArena/Samsung

Zaujímavosťou je, že Samsung stránku venovanú ešte nepredstavenému produktu neodstránil, namiesto toho vás zverejnený odkaz po pár sekundách presmeruje na všeobecné portfólio tabletov značky Samsung.

Galaxy Tab S7 SE: Akú výbavu ponúkne?

Galaxy Tab S7 FE sa spoľahne na výkon čipsetu Snapdragon 750G s 5G modemom, 4 GB operačnú pamäť a 64 GB rozšíriteľné (microSD) úložisko. Fotoaparáty si podelia 8 Mpx (zadný) a 5 Mpx (predný) rozlíšenia. Dobre vyzerá objemná batéria s kapacitou 10 090 mAh, ktorá znesie nabíjanie výkonom 45 W. Takto výkonný adaptér sa však bude zrejme predávať samostatne.

galaxy tab S7 FE
Foto: GSMArena/Samsung

Spoľahnúť sa tiež môžeme na kompatibilitu s dotykovým perom S Pen, desktopový režim DeX a audio AKG. Ak niekoho oslovili obrazovky s vysokou obnovovacou frekvenciou vlajkového radu tabletov Galaxy Tab S7 a S7+, pri verzii Tab S7 FE môže zostať sklamaný.

TIP REDAKCIE
Portugalsko ide príkladom: Zatvorilo poslednú uhoľnú elektráreň

12,4-palcový zobrazovací panel s rozlíšením 2560 x 1600 pixelov zvládne zobrazovať obsah pod frekvenciou max. 60 Hz. Okrem toho sa musíme rozlúčiť s OLED technológiou, čo sa dalo vzhľadom na nižšiu cenu očakávať. Zariadenie bude pri rozmeroch 284,8 x 185 x 6,3 milimetrov vážiť 608 gramov.

galaxy tab S7 FE
Foto: GSMArena/Samsung

Cena? Podľa nemeckého e-shopu Samsung 649 eur. Cena sa môže v závislosti od dostupnosti na konkrétnych trhoch líšiť, od uvedenej sumy by ale príliš odskočiť nemala, či už smerom hore, alebo dole.

Zatiaľ nevieme, či má Samsung v pláne predávať aj verziu bez 5G pripojenia alebo prevedenia s väčšími kapacitami pamätí. Dozvedieť by sme sa to mohli už čoskoro. Je možné, že Samsung model Galaxy Tab S7 FE predstaví už budúci mesiac.

Smartfón Galaxy S21 FE by si mal odbiť premiéru koncom leta, resp. začiatkom jesene. Možno by malo zmysel obe FE zariadenia predstaviť súčasne. Uvidíme, akú stratégiu tentokrát Samsung zvolí.

Aktuálna cena tabletu Galaxy Tab S6

Total
17
Zdieľaní
Total
17
Zdieľať