tesla

Za elektromobil Tesla môže zákazník zaplatiť bitcoinom, oznámil Elon Musk

Šéf Tesly je fanúšikom kryptomien.

V priebehu februára sme sa dozvedeli, že automobilka Tesla investovala do digitálnej meny Bitcoin 1,5 miliardy dolárov. Cena kryptomeny po ohlásení investície vtedy okamžite vzrástla na 44 000 dolárov.

Tesla nákup digitálnej meny Bitcoin odôvodnila tým, že chce dosiahnuť „väčšiu flexibilitu pre ďalšiu diverzifikáciu a maximalizáciu výnosov z hotovosti“. Okrem toho uviedla, že začne v digitálnej mene prijímať platby, za ktoré zákazníkom predá svoje produkty.

Že nešlo len o plané reči dokazuje čerstvý príspevok Elona Muska na sociálnej sieti Twitter. Stručne uviedol, že „teraz si môžete kúpiť Teslu za bitcoiny“. Ďalej vysvetlil, že automobilka nebude získané digitálne prostriedky prevádzať na klasickú menu, akou je dolár.

Pre správu a evidenciu takýto transakcií Tesla použije interný systém postavený na open-source riešeniach.

tesla
Tesla Model 3. Foto: Pixabay

Jeden z elektromobilov Tesla si môže zákazník kúpiť za bitcoiny len na trhu v USA. Pre neamerické trhy chce automobilka platby sprístupniť neskôr v tomto roku. Ktorých konkrétne sa to bude týkať ale zatiaľ známe nie je.

TIP REDAKCIE
Toto sú najlepšie aplikácie a hry tohto roka v Apple App Store

Elon Musk to s kryptomenami očividne myslí vážne. Bude zaujímavé vidieť, koľko sa nájde zákazníkov ochotných za elektromobil zaplatiť kryptomenou. Tesla však vo februári uviedla, že bude zo začiatku takéto platby prijímať len v obmedzenej miere a tak, aby dodržala všetky platné zákony.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať