Vznikla nová kryptomena StopElon: Fanúšikovia majú dosť Muska a chcú sa mu pomstiť

Zakladateľ a generálny riaditeľ automobilky Tesla, Elon Musk, je človek s veľkým slovom. Stačí, aby niečo napísal na svoj Twitter a hodnota kryptomien zareaguje takmer okamžite. V minulosti sa to už stalo niekoľkokrát. Je to tak isto aj jeden z dôvodov, prečo včera tak výrazne oslabil nielen Bitcoin, ale aj ďalšie kryptomeny. Fanúšikovia toho majú dosť, preto sa rozhodli, že založia vlastnú kryptomenu – StopElon.

O podivnom konaní informoval server Wccftech. Možno to vyzerá ako kanadský žartík, no tvorcovia to myslia naozaj vážne. Za novinkou stojí skupina, ktorá začala prednedávnom vyvíjať kryptomenu F*$kElon (cenzurovaný názov, pozn. red.), následne si príliš divoké meno premysleli a zmenili ho na StopElon.

StopElon: Čo hovoria tvorcovia?

Na niekoľkých trhoch už kryptomenu skutočne nájdete a obchoduje sa s ňou. Zaujímavé je, že po negatívnych vyjadreniach Muska na stranu Bitcoinu stúpla hodnota StopElon päťnásobne.

Virtuálnu menu majú podľa tvorcov vlastniť už tisíce ľudí. Nie je to pritom vôbec drahé. Jeden StopElon spočiatku stál 0,0000017 dolára, po nedávnych príspevkov Muska kurz stúpol na 0,0000107 dolára.

TIP REDAKCIE
DuckDuckGo má nový nástroj: Zabráni špehovaniu v Android zariadeniach

Cieľom tvorcov vraj nie je zbohatnúť. Namiesto toho chcú všetky poplatky, ktoré získajú z predajov alebo ťažby nahromadiť a pomaly skupovať všetky akcie Tesly. Tým chcú Muskovi ublížiť. Elon Musk momentálne vlastní „len“ 22 % akcií Tesly, preto je celkom možné, že ak by sa im husársky kúsok podaril, skutočne by mohli zvíťaziť.

StopElon vznikol ako recesial, teraz sa s ňou reálne obchoduje.
Elon Musk výrazne ovplyvnil cenu kryptomeny.

Strmý pád Bitcoinu: Môže za to Elon Musk?

Áno aj nie. Pri nedávnom páde hodnoty Bitcoinu sa zbehlo viac súbežných vyjadrení, ktoré sa týkali obľúbenej kryptomeny. Na jednej strane bol Musk, ktorý sa z večera do rána rozhodol, že Tesla už nebude prijímať Bitcoin ako formu platby za svoje elektromobily. Túto možnosť pritom spustil len pred niekoľkými týždňami.

Na druhej strane stáli vyjadrenia čínskych úradov, ktoré varovali pred používaním Bitcoinu. Označili ho za niečo, čo sa nedá považovať za skutočnú menu a štátnym organizáciám zakázali jeho používanie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať