youtube

Nastavenia kvality obrazu v aplikácii YouTube prešli zmenou

Meh.

Mnohí ste si už možno všimli „vylepšenie“ nastavení kvality obrazu v mobilnej aplikácii YouTube, ktoré inak jednoduchú a jednoznačnú schému trochu rozhodilo.

Pri konkrétnom videu v aplikácii YouTube ste si doteraz mohli zvoliť, či sa má prehrávať v rozlíšení 480p, 720p, 1080p a tak podobne. V oblasti so zlým pokrytím alebo pri snahe šetriť mobilné dáta ste si jednoducho vybrali nižšie rozlíšenie.

Rýchle a neobmedzené pripojenie je zase ako stvorené pre sledovanie video obsahu v tých najvyšších rozlíšeniach. Systém fungoval dobre a nikto sa naň nesťažoval. V Google sa ale napriek tomu rozhodli nastavenia prekopať.

Po novom si pri vybranom videu konkrétne rozlíšenie na prvú ranu nevyberiete. Namiesto toho si môžete vybrať automatické nastavenie kvality, ktoré má čo najlepšie odzrkadľovať podmienky, v ktorých sa nachádzate.

youtube

Poprípade si vyberiete vyššiu kvalitu obrazu, ktorá je náročnejšia na spotrebu dát, alebo nižšiu kvalitu, ktorá zase nejaké tie drahocenné dáta ušetrí. Až po ťuknutí na položku „Rozšírené“ si môžete vybrať presné rozlíšenie obrazu podľa pôvodnej schémy.

TIP REDAKCIE
Samsung mal posunúť predstavenie Exynos 2200. Dôvody sú nejasné

Tieto možnosti sa vzťahujú len na aktuálne video, ktoré ste si otvorili. Ak chcete upraviť nastavenia kvality pre všetky videá, musíte navštíviť hlavné nastavenia celej aplikácie YouTube.

Vyššiu alebo nižšiu kvalitu videí je možné nastaviť pre mobilné siete a WiFi pripojenia zvlášť. Aj v tomto prípade sa dá všetko ponechať na pleciach múdreho softvéru, ktorý kvalitu upraví automaticky.

Ak sa vám nové nastavenia pri videách ešte nezobrazujú, čoskoro sa ich dočkáte. Ako budú vyzerať, napovedia snímky obrazovky vyššie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať