Významný úspech: Divízia smartfónov Samsungu dosiahla najvyššie zisky od roku 2014

3,27 miliardy eur.

Prvý kvartál roku 2021 je za nami, čo znamená, že spoločnosti zverejňujú svoje finančné výsledky. O niekoľkých z nich sme vás prostredníctvom nášho webu už informovali, no stále nám chýba, teda až doposiaľ nám chýbal, jeden veľmi významný článok – spoločnosť Samsung.

Samsung je jedným z tých výrobcov, ktorým sa aj napriek stále pretrvávajúcej pandémii náramne darilo. Počas prvej štvrtiny 2021 jeho divízia smartfónov zaznamenala zisk o výške až 3,27 miliardy eur, čo symbolizuje 66-percentný medziročný nárast. Ide o najvyššiu zaznamenanú čiastku od roku 2014, píše Android Authority odvolávajúci sa na portál Reuters.

Samsung Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra
Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra

Rad Galaxy S21 ako hviezda večera

Hlavnými ťahúňmi boli vlajkové modely a modely dostupné na širokej škále trhov, predovšetkým však v Spojených štátoch amerických a Japonsku. Zahviezdili najmä smartfóny z čerstvej série Galaxy S21.

Dalo sa to čakať, nakoľko smartfóny už od začiatku valcovali predaje. Napríklad na domácom trhu, čiže v Južnej Kórei, boli predaje o 30 % vyššie ako pri predchádzajúcom rade, Galaxy S20. Rekordné čísla boli zaznamenané aj na pôde Spojeného kráľovstva či Spojených štátov amerických. Samozrejme, značnej popularite sa tešia aj u nás, v Európe.

TIP REDAKCIE
České dráhy inovujú: Náhradné diely pre vlaky si budú vyrábať pomocou 3D tlačiarní
Galaxy A52

Samsung chváli aj sériu Galaxy A

Dôvody sú viac než jasné. Modely Galaxy S21 sú nielen výkonnejšie ako ich predchodcovia, no taktiež začínali na nižšej maloobchodnej cene, čo rozhodne motivovalo mnohých ľudí ku kúpe. A výsledok rozhodne stojí za to. Ako sa vraví, menej je niekedy viac.

Nie sú to však len vlajkové lode. Ruku k dielu v prvom kvartáli priložili aj modely zo strednej triedy. Očakáva sa, že zariadenia z radu Galaxy A popoženú predaje aj v druhom kvartáli Okrem toho sa predpokladajú lepšie predaje aj pre nositeľné zariadenia či tablety.

Aktuálna cena Samsung Galaxy S21+

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať