Používate WhatsApp? POZOR na tento odkaz, je v ňom vírus!

WhatsApp čelí nepríjemnému útoku. Rozšíriť sa môže aj na Slovensko.

Komunikačnou aplikáciou sa začala šíriť škodlivá aplikácia, ktorá vám po inštalácii veľmi jednoducho ukradne dáta a útočníkom umožní prístup k celému zariadeniu. Aplikácia „WhatsApp Pink“ sa šíri cez správy.

Aplikácia sľubuje, že WhatsApp prezlečie do ružovej farby a pridá nové funkcie, čo sa istej skupine používateľov a používateliek môže pozdávať. Namiesto nových funkcií a zmeny dizajnu vám po nainštalovaní akurát tak skomplikuje život. Odkaz v šíriacej sa stránke obsahuje tlačidlo pre stiahnutie inštalačného súboru.

Bezpečnostný výskumník Rajshekhar Rajaharia svoje poznatky zdieľal na Twitteri, upozorňuje server NDTV. Spolu so správou zdieľal aj niekoľko screenshotov lákajúcich svoje obete.

Ružový WhatsApp
Ružový WhatsApp vám ukradne dáta a umožní prístup k smartfónu.

Ružový WhatsApp nevinne len vyzerá

Keď si aplikáciu nainštalujete, falošný klient začne šíriť správu propagujúcu stiahnutie ďalšími používateľmi. Cieľom hackerov je získať používateľské dáta čo najväčšieho počtu ľudí,“ vysvetlil Rajaharia.

TIP REDAKCIE
BlackBerry ešte nekončí: Tento rok prinesie na trh 5G smartfón s fyzickou klávesnicou!

Zvláštne je, že sa útočníci zamerali primárne na políciu. Správu totiž rozoslali policajtom v Dillí a Radžastane. Aplikácia upozorňuje, že pri podobných správach máte byť extrémne obozretní a pri podozrení na útok správu nahlásiť a kontakt zablokovať.

Komunikačná platforma už podobnému útoku čelila aj v minulosti. Vtedy sa šírila „zlatá“ verzia za podobným účelom.

Total
28
Zdieľaní
Total
28
Zdieľať