aktualne 2

AKTUÁLNE: Bazoš čelí vlne útokov. Takto ľahko okrádajú Slovákov!

Bazoš priebežne rieši nepríjemnú situáciu.

Internet je miesto, ktoré sa často zdanlivo javí ako bezpečné. Pravda je však taká, že internet je plný ľudí, ktorých celodenná aktivita spočíva vo vymýšľaní nových spôsobov ako ľuďom ukradnúť peniaze.

Najnovším cieľom útočníkov je obľúbený internetový bazár Bazoš, ktorý denne používajú státisíce ľudí naprieč Slovenskom a Českom. Je preto prirodzené, že takto rozšírená stránka bude pre útočníkov predstavovať veľmi lákavý cieľ.

Bazoš čelí vážnemu problému.
Hacker

Bazoš: Blokujeme ich, ale nie vždy úspešne

TECHBYTE zisťoval, čo sa na Bazoši deje a prečo donedávna v hlavičke webu červeným písmom svietilo upozornenie. Odpovedal Radim Smička, zakladateľ inzertného portálu. „Podvod spočíva v tom, že užívateľ (podvodník) vás kontaktuje pravdepodobne cez WhatsApp a povie, že sa mu vec (ktorú predávate) páči a že za ňu už zaplatil,“ vysvetľuje.

Zobraziť náhľad v novej karte

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Orange spustil 5G sieť. Má rýchlosť až 1 300 Mb/s, v ponuke sú aj dáta navyše

Ako odkaz pošle stránku, ktorá sa tvári ako nejaká Bazoš platba – má ukradnuté logo. Táto stránka tvrdí, že aby ste získal sumu xxx Eur, musíte kliknúť na tlačidlo a zadať číslo vašej karty, na ktorú vám budú peniaze prevedený. No a po zadaní karty sa snaží tú kartu niekde zneužiť,“ dodáva.

Kontaktovať môže len overený užívateľ, čo zamedzuje tomu, aby to šlo poslať všetkým našim užívateľom naraz. Ale určite menšie množstvo sa im podarí vždy odoslať, kým ich systém odhalí a zablokuje. Vzhľadom na to, že sa nám začali ozývať užívatelia, ktorí takto kartu už zaslali, pristúpili sme na upozornenie na hlavnej stránke + sa snažíme týchto podvodníkov aktívne blokovať + nahlasujeme podobné stránky ako bazos-pay.site na spamlisty, väčšinou fungujú len obmedzenú dobu,“ objasnil Smička.

TIP REDAKCIE
iOS 14.5: Povolenie sledovať aktivitu udelili aplikáciám len 4 % používateľov

Pri predávaní treba byť veľmi opatrný v tom, s kým komunikujete a radšej sa držte osvedčených metód pri platbách.

Total
41
Zdieľaní