spotify

Spotify v niektorých krajinách dvíha ceny predplatného

Spotify naháňa peniaze.

Najpoužívanejšia hudobná služba Spotify na vybraných trhoch zdražela. Slovensko aktuálny nárast cien, aspoň zatiaľ, obchádza. Naposledy sa u nás zdražovalo vo februári, keď stúpla cena programu Family o dve eurá na 10,99 EUR mesačne.

Spotify nemá jednotné ceny pre všetky krajiny. Niekde si za hudbu a prémiové funkcie pýta viac, inde menej. Predplatitelia Spotify v Spojenom kráľovstve začali dostávať e-maily, prostredníctvom ktorých ich služba na nárast cien upozorňuje. Informuje o tom The Verge.

Program Student zdražel z 4,99 GBP na 5,99 GBP mesačne, predplatné Duo z 12,99 GBP na 13,99 GBP a rodinný plán Family z 14,99 GBP na 16,99 GBP. Situácia je podobná aj v iných európskych krajinách vrátane Írska.

Študentský program tam po novom bude stáť 5,99 EUR, program Duo 12,99 EUR a balíček pre viacerých členov rodiny až 17,99 EUR. Ani Ameriku neobchádza zdražovanie, v tomto prípade však služba dvihla ceny len rodinného predplatného, a to na 15,99 USD. Nové ceny bude spoločnosť zákazníkom účtovať od júna.

TIP REDAKCIE
Slovensko je terčom svetových médií: Úrady udelili lietajúcemu autu AirCar zelenú!
spotify
Foto: Spotify

Hudobná služba Spotify pred pár mesiacmi oznámila, že má na konte cez 150 miliónov predplatiteľov. Priemerný výnos z jedného používateľa však v poslednom štvrťroku 2020 klesol o 8 percent, služba zaznamenala stratu na úrovni 125 miliónov EUR.

Najbližšie má spoločnosť informovať o hospodárskych výsledkoch tento štvrtok. Hovorca Spotify pre server The Verge zvýšenie cien potvrdil. Uviedol, že ponúkajú širokú škálu predplatených programov, ktoré sú šité na mieru potrebám ich používateľov.

„Naše ceny príležitostne aktualizujeme tak, aby odrážali miestne makroekonomické faktory a uspokojovali požiadavky trhu, pričom ponúkame bezkonkurenčné služby,“ povedal hovorca.

Predplatiteľov hudobnej služby nárast cien asi nepoteší. Časť z nich môže prejsť ku konkurencii, napríklad YouTube Music alebo Apple Music.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať