POZOR: Spotify na Slovensku zdražuje. Takéto sú nové ceny

Ak používate rodinný program Spotify, priplatíte si.

Najpopulárnejšia služba pre streamovanie hudby na svete, Spotify, dnes zákazníkov informoval o tom, že zvyšuje cenu predplatného. Zmena sa dotkne tých zákazníkov, ktorí majú aktivované rodinné (Family) predplatné. To doteraz stálo 8,99 € mesačne, po novom to bude o dve eurá viac.

Family plan, ktorý umožňuje službu za jeden poplatok používať až šiestim členom domácnosti zdražie aj na Slovensku. Firma o zmenách informovala emailom. Email prišiel aj nám do redakcie. Novú cenu už spoločnosť uvádza aj na webe.

Od 1. februára zvyšuje cenu Premium Family, aby sme mohli pokračovať v inovovaní a investovaní,“ píše sa v správne. „Cena za Premium Family stúpne z 8,99 € za mesiac na 10,99 € za mesiac,“ vysvetľuje firma.

Spotify
Foto: elpais.com

o 2 € navyše za rodinný plán Spotify

Aktívni predplatitelia si však môžu užiť ešte 1 mesiac za pôvodnú cenu. O dve eurá navyše zaplatia až o mesiac, teda v marci. Spotify je dlhodobo kritizovaný za to, že umelcom neplatí dosť peňazí za prehrávanie ich skladieb. Zvýšenie cien by im mohlo pomôcť aspoň čiastočne pokryť tieto náklady.

Spotify ponúka ešte dva ďalšie programy. Program pre jedného predplatiteľa a program pre dvoch predplatiteľov. Týmto programom sa cena nemení, ostáva na cene 5,99 €, resp. 7,99 € za mesiac.