android 12

Rýchlostný test medzi Galaxy S21 Ultra a ROG Phone 5: Ktorá vlajková loď dominuje?

Rozdiel tvorilo 2,4 sekundy.

Asus ROG Phone 5 a Samsung Galaxy S21 Ultra. Dve vlajkové lode, ktoré sa aktuálne považujú za špičku smartfónového priemyslu, sa stretli v rýchlostnom teste. Ktorý z modelov dominoval a ktorý sa musí uspokojiť s prehrou? To nám prezradil YouTube kanál SpeedTest G.

ROG Phone 5 od spoločnosti Asus je skutočným kráľom špecifikácií. Jeho výbava, ktorá sa vystatuje až 18 GB operačnej pamäte, je skutočne špičková. Od výkonného procesora až po gigantickú batériu, nový ROG Phone to všetko má.

Kde mierne zaostáva, sú fotoaparáty. ROG Phone je herný smartfón, čo znamená, že optika ani nie je jeho priorita. V tomto smere vyniká Galaxy S21 Ultra. Nie, že by v ostatných smeroch zaostával, no treba poznamenať, že fotoaparáty novej série od Samsungu sú skutočnou špecialitou.

To však nie je predmetom tohto článku. Predmetom je rýchlosť zariadení, resp. rozdiel medzi nimi. Ktorý je teda rýchlejší?

Galaxy S21 Ultra
Galaxy S21 Ultra

ROG Phone 5 vs. Galaxy S21 Ultra: Ktorý je rýchlejší?

V tomto ohľade zohráva hlavnú úlohu procesor, čo je úloha, ktorú v oboch prípadoch zohráva Snapdragon 888. V tomto momente teda vzniká otázka, či medzi smartfónmi vôbec je nejaký rozdiel, minimálne čo sa rýchlosti týka. No nie je tomu tak.

TIP REDAKCIE
EMA schválila vakcínu od Pfizeru pre maloletých vo veku od 5 do 11 rokov, podávať sa bude v 2 menších dávkach

V rýchlostnom teste od YouTube kanálu SpeedTest G triumfoval ROG Phone 5 od Asusu. Tesne. V rade úloh skončil len o 2,4 sekundy skôr ako Galaxy S21 Ultra. Okrem toho zaznamenal lepšie výsledky aj v teste GPU. Čo sa týka CPU, tu bol lepší skutočne minimálne. Prekvapivo, v zmiešanom teste dokonca zaostával za Galaxy S21 Ultra, informuje Android Authority.

rog phone 5
Foto: ASUS

Vo výsledku to znamená, že je síce rýchlejší, no ak ste si kúpili vlajkovú loď od Samsungu, rozhodne nemáte čo ľutovať. Rozdiely sú skutočne minimálne.

Taktiež treba poznamenať, že porovnávané smartfóny patria do úplne iných kategórií. Zatiaľ čo Asus ROG Phone 5 je cielený na vášnivých hráčov, ktorí milujú nekonvenčný dizajn, Galaxy S21 Ultra je skôr tradičnejší, aby dokázal zaujať čo najširšiu škálu užívateľov. Výkon, dizajn, softvér aj fotoaparáty, toto všetko má vlajková loď od Samsungu na top úrovni. Koniec koncov, všetko závisí od preferencie každého jedného užívateľa.

Porovnajte si aktuálne ceny modelu Samsung Galaxy S21 Ultra

Total
10
Zdieľaní
Total
10
Zdieľať