Google plánuje opäť otvoriť svoje kancelárie. Zamestnancom však dá na výber

Situácia v niektorých častiach USA sa zlepšuje.

S vypuknutím pandémie COVID-19 sa mnohé spoločnosti rozhodli presedlať na prácu z domu. Riziko prenosu nákazy je tak oveľa menšie, i keď v niektorých prípadoch prichádza na úkor produktivity.

Jednou z týchto spoločností je aj svetoznámy gigant Google, ktorý minulý rok presunul zamestnancov z kancelárií do pohodlia domova. Časy sa však menia a keďže v Spojených štátoch sa očkuje vo veľkom, firma uvažuje nad znovuotvorením svojich kancelárií, informuje 9to5Google.

Google si však zrejme ešte nie je úplne istý. Aktuálne monitoruje situáciu, aby dokázal prísť s riešením, ktoré neohrozí zamestnancov. Jeho primárnym cieľom je pomôcť v zabránení prepuknutiu ďalšej vlny COVID-19. Zároveň však uvádza, že v určitých oblastiach v Spojených štátov amerických zaznamenal výraznejšie zlepšenia.

Google uvažuje nad otvorením kancelárií, no MWC sa zúčastniť neplánuje

Práve tieto zlepšenia môžu viesť k rozhodnutiu Google opäť otvoriť svoje kancelárie. Zamestnanci však zrejme budú mať na výber. Preto, ak budú chcieť, môžu pokračovať aj v práci z domu.

Aj napriek zlepšeniu situácie sa však gigant neplánuje zúčastniť podujatia MWC, aj keď sa dátum jeho organizovania presunul z februára na jún. Hlavným dôvodom majú byť opatrenia v rámci cestovania, ktoré boli uvalené v dôsledku pandémie.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať