Ovládač PlayStation 5 robí viac problémov než úžitku: Hráči ich reklamujú ako na bežiacom páse

DualSense ovládač k PlayStation 5 má problém s chybnými páčkami. Jediné riešenie je reklamácia.

Sony s príchodom PlayStation 5 na trh priniesla niekoľko perfektných vylepšení. Od vyššieho hrubého výkonu si hráči užívajú rýchlejšie načítavanie hier, tichší chod konzoly a subjektívne aj krajší dizajn. Okrem konzoly poriadnym vylepšením prešiel aj ovládač, ktorý sa po novom volá DualSense.

Ten v sebe spája hneď niekoľko inovácií, vrátane vstavaného reproduktoru, nového systému vibrácií, adaptívnych tlačidiel L2 a R2 či nabíjania cez USB C. Nie vždy je všetko tak, ako by malo, prezrádzajú nespokojní majitelia konzoly, informoval server Mobilizujeme.

Žiaden nový výrobok nie je bez chýb a inak to nie je ani pri PS5. Prví majitelia tak často objavujú chyby, ktoré neskôr výrobca postupne opravuje. Tentokrát hrá hlavnú rolu ovládač DualSense, ktorý mnohým hráčom spôsobuje vrásky na čele.

Aktuálna cena PlayStation 5 DualSense

PlayStation 5 DualSense
DualSense

PlayStation 5 ovládač: Všetky problémy, ktoré ľudí trápia najviac

DualSense pritom netrpí len jednou vadou, ale hneď niekoľkými „slabými článkami,“ na ktorých bude musieť Sony zapracovať. Spomenieme napríklad problémy s adaptívnymi tlačidlami L2 a R2 (triggery) ktoré príliš vŕzgajú, problémami s tlačidlami krúžku a krížika, ktoré sa po zatlačení nevrátia na pôvodnú pozíciu a čo je najotravnejšie – samovoľne sa pohybujúce páčky.

TIP REDAKCIE
Honor priblížil, ktorým smartfónom doručí aktualizáciu na Android 12

Práve tzv. driftovanie páčok lezie hráčom na nervy najviac, keďže sa pomocou nich často mieri alebo otáča kamera. Páčky sa samé pohybujú aj vtedy, keď ovládač nehybne leží na stole, čo je mimoriadne nepríjemné v hrách, ktoré vyžadujú presné ovládanie.

Na našej redakčnej PS5, ktorú máme od minulého roka sa podobný problém s ovládačom DualSense neobjavil, no výpovede ľudí, ktorí hlásia problémy, svedčia o tom, že nepôjde o niečo, čo sa dá rýchlo zamiesť pod koberec.

Úsmevné je aj to, že po reklamácii a výmene za nový kus môžete do rúk dostať ovládač, ktorý bude vykazovať rovnakú chybu ako je vidieť na tomto videu. Či Sony plánuje výraznú zmenu kvality spracovania DualSense ovládača zatiaľ nevedno. Pri cene 69 € za kus by však zapracovať jednoznačne mohol.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať