PlayStation 5 dnes získa veľkú aktualizáciu: Hry už stiahnete aj na USB-čko

PlayStation 5 dnes čaká veľká aktualizácia.

Sony PlayStation 5 po približne šiestich mesiacoch od predstavenia získa veľkú systémovú aktualizáciu. Softvér prinesie niekoľko noviniek navrhnutých pre vylepšenie celkového zážitku z používania. Bohužiaľ, jedna dôležitá vec stále chýba – možnosť rozšírenia úložiska.

Sony sa tento týždeň chystá aktualizovať svoju novú hernú konzolu – PlayStation 5. Aj napriek tomu, že to mnohí čakali, ani táto aktualizácia neprinesie možnosť rozšírenia úložiska.

Aktualizácia je naplánovaná na dnes, t.j. 14. apríla. Medzi najväčšie nové funkcie patrí napríklad možnosť uložiť si hry na USB disk. Ak bojujete s nedostatkom úložného miesta, táto novinka je práve pre vás.

PlayStation 5
Foto: The Verge

PlayStation 5 a externý USB disk. Ako to funguje?

Je dôležité poznamenať, že ak si hru presuniete na USB disk, nebudete ju odtiaľ vedieť spustiť. Toto riešenie je určené len pre tých ľudí, ktorým sa nebude chcieť hru vymazať a neskôr sťahovať nanovo. Namiesto vymazania si ju môžete presunúť na USB disk a keď si ju budete chcieť zahrať znovu, presuniete si ju späť do hlavného úložiska.

TIP REDAKCIE
TOP 3: 3D tlačiarne za fantastické ceny, ktoré za to naozaj stoja

PlayStation 5 aj Xbox Series S a X používajú nový typ interného SSD disku, ktorý zaručuje výrazne rýchlejšie načítanie hier. Sony preto pravdepodobne nechce tento zážitok kaziť nekvalitnými, resp. pomalými USB diskami.

Spoločnosť však potvrdila, že na podpore ďalších SSD diskov momentálne pracuje. Presný termín dostupnosti bohužiaľ neuviedla.

Nainštalovať si hru z USB disku je rýchlejšie než ju opäť sťahovať alebo kopírovať z Blu-ray disku,povedal zastupiteľ Sony Hideaki Nishino. „Je to skvelý spôsob ako rozšíriť úložisko na vašej PS5 konzole. Keď si budete chcieť dané hry zahrať, z úložiska si môžete hry opäť skopírovať späť na interné úložisko PS5,“ dodal

Okrem podpory pre externé USB disky na PS5 prichádzajú aj ďalšie nové funkcie. Po novom budete môcť zdieľať svoju obrazovku s priateľmi cez internet, pred-stiahnuť si aktualizácie hier zatiaľ čo je konzola v režime odpočinku či možnosť nastaviť si, ktoré hry sa zobrazia vo vašej knižnici.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať