specialny

iPhone 11 Pro strávil 30 dní na dne jazera. Prežil a funguje bez akýchkoľvek problémov

Zázrak?

Smartfóny a voda nie sú zrovna dobrí kamaráti. Áno, novšie a drahšie modely sa síce vyznačujú certifikáciami, ktoré dokazujú ich obmedzenú odolnosť, no predstavte si, že by ste nechali váš telefón ležať mesiac na dne jazera. Čo myslíte? Prežil by?

Niektoré odolnejšie telefóny, konkrétne telefóny stavané pre drsné podmienky, by si s takýmto niečím zrejme poradili. Nemusíme však zachádzať až tak ďaleko. Túto tvrdú skúšku úspešne zložil aj oveľa širšie zaužívaný model, konkrétne iPhone 11 Pro od spoločnosti Apple, píše Digital Trends.

Kanaďanka Angie Carriere sa rozhodla osláviť svoje 50. narodeniny rybárčením na jazere Waskesiu Lake, 450 km od Edmontonu, hlavného mesta kanadskej provincie Alberta. Svoj smartfón, iPhone 11 Pro, mala počas rybárčenia položený na kolene. Z ničoho nič však zafúkal silnejší vietor, ktorý mal takmer uniesť jej stan. Ako sa Angie naťahovala, aby stan chytila, telefón sa jej zošmykol a spadol do jazera.

Iróniou bolo, že len pár minút pred týmto incidentom varovala svoju dcéru, aby si dávala pozor na svoj telefón.

TIP REDAKCIE
Nič vraj nebude: PayPal odmietol špekulácie o prevzatí sociálnej siete Pinterest
iPhone 11
Foto: pxhere.com

iPhone 11 Pro strávil v jazere 30 dní. Po nabití fungoval ako predtým

Spočiatku vraj nemala v úmysle smartfón zachraňovať. Neskôr však svoj názor zmenila a pokúsila sa o to. Prvé dve pátracie akcie dopadli neúspešne. Do tretice sa to však podarilo a Angie spolu so svojimi priateľmi dokázala smartfón nájsť. Vyloviť ho dokázali pomocou magnetu pripevneného k rybárskemu silonu.

Každý by v takejto situácii očakával, že telefón nemá žiadnu šancu opäť normálne fungovať. Prekvapivo, v tomto konkrétnom prípade sa tak nestalo. Po nabití iPhone 11 Pro fungoval, akoby sa nič nestalo. “Nie je nič, čo by na telefóne nefungovalo,” povedala Angie.

Zrejme sa dá hovoriť o zázraku. iPhone 11 Pro síce má certifikáciu IP68, no tá reprezentuje maximálne 4-metrovú hĺbku po dobu 30 minút. Nie 30 dní na dne jazera.

iPhone 11 Pro je aktuálne dostupný aj u týchto predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať