Apple Pay

Apple Pay z roka na rok rastie: Služba je aktívna na každom druhom smartfóne iPhone

Platobnú službu Apple Pay z roka na rok naberá na popularite. Aktuálne ju má mať aktivovaných už viac ako 507 miliónov iPhonov.

Apple Pay z roka na rok naberá na popularite. Aktuálne má mať službu aktivovaných už viac ako 507 miliónov iPhonov, píše server AppleInsider.

Reč je tak o vyše pol miliarde aktivácií, čo je číslo, ktoré predstavuje až 15-percentný medziročný nárast. V septembri minulého roku totiž bola služba aktívna na približne 441 miliónoch smartfónov iPhone.

S týmito údajmi prichádza spoločnosť Loup Ventures, ktorá nám štúdie podobného typu ponúka už od roku 2018.

Niet pochýb, že službe výrazne pomohla rásť aj pandémia koronavírusu, nakoľko sa počas nej preferoval (a stále sa preferuje) bezkontaktný spôsob platby.

Apple Pay podporuje takmer 5 500 bánk po celom svete

Ďalšie zaujímavé čísla sa týkajú počtu bánk podporujúcich Apple Pay. Zatiaľ čo minulý rok službu podporovalo zhruba 4 250 bánk, dnes ju podporuje až 5 480 bánk.

TIP REDAKCIE
VAROVANIE pre Slovensko: Čína dvíha prst, hovorí o následkoch návštevy taiwanskej delegácie
Apple Pay
Ilustr. foto: Apple Pay

Na každom druhom iPhone

Vráťme sa však späť k prvej spomenutej hodnote. 507 miliónov je naozaj veľmi slušné číslo. Inými slovami, službu má na svojom iPhone nastavených až 51 % užívateľov, teda približne každý druhý užívateľ.

Rastúcej popularity platobnej služby si všímajú aj poprední svetoví maloobchodníci. A to až natoľko, že 39 % z nich ponúka možnosť platby prostredníctvom Apple Pay na smartfóne, 40 % na desktope a 43 % v prostredí svojich iOS aplikácií.

Samotný Apple sa k úspešnosti Apple Pay nevyjadril nejak zvlášť obšírne. Tim Cook, CEO spoločnosti, len letmo poznamenal, že “Apple Pay sa darí veľmi dobre”. A musíme uznať, mal pravdu.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať