Huawei P50 Pro+: Šialenosť na zadnej strane, poznáme zloženie foťákov!

Huawei pripravuje smartfón, ktorý nemá mať na poli fotografie žiadnu konkurenciu.

To, ako bude chystaný Huawei P50 Pro vyzerať, vieme už dlhšiu dobu. Na renderoch sa objavilo zariadenie s obrovským fotomodulom na zadnej strane, teraz sa k renderu pripájajú aj konkrétnejšie informácie.

Huawei P50 Pro+ má totiž na zadnej strane fotografickú šialenosť zloženú z piatich senzorov. Vo vrchnej časti sa má nachádzať periskopový objektív pre maximálny zoom a malá kamera, v spodnej časti zas ďalšie tri objektívy, ToF kamera a laserové ostrenie.

Huawei P50 Pro
Huawei P50 Pro+

Medzi oboma kruhmi tvoriacimi celý foto modul sa má navyše nachádzať dióda pre prisvetľovanie. Inými slovami, ak sa potvrdí takáto výbava, Huawei P50 Pro+ bude telefón, ktorý skutočne ponúkne úplne všetko, čo je momentálne možné. Podobnú šialenosť si možno pamätáte z čias Nokia 9 PureView, ktorá bola dlhú dobu považovaná za najlepší foto mobil na svete.

Aktuálna cena Huawei P40 Pro

Zároveň si však treba uvedomiť, že ide len o render, ktorý môže zobrazovať len jednu z možných podôb a vo finále sa tak dizajn, resp. rozloženie jednotlivých objektívov, môže zmeniť.

Huawei P50 Pro+

Zariadenie má mať na prednej strane 6,7-palcový OLED Waterfall displej, ktorý sa po bokoch zakrivuje. Vo vrchnej časti sa nachádza malý priestrel pre predný fotoaparát. Huawei mal mať zmluvu na dodanie zobrazovacích panelov so spoločnosťami LG a Samsung, nakoniec sa však kvôli americkým sankciám musel zariadiť inak. Kto mu nakoniec displeje dodá, nevedno.

Huawei P50 Pro+

Huawei P50 Pro: Úspech bude závisieť na mnohých premenných

Čínsky gigant chcel telefón už tradične predstaviť v marci, no kvôli chýbajúcim súčiastkám, hlavne čipsetu Kirin 9000, musel uvedenie posunúť. Odhaduje sa, že stihnúť by to mohol v máji. Veľká kríza spojená s čipmi spôsobuje oneskorenie dodávok po celom svete.

Bude zaujímavé sledovať ako ďaleko Huawei pokročil v príprave vlastného operačného systému. Modelový rad P50 má byť totiž vôbec prvý, ktorý príde s predinštalovaným Harmony OS. Spoločnosť na jeho vývoji intenzívne pracuje už dva roky. Úspech smartfónovej divízie Huawei tak stojí práve na tom, či sa Harmony OS uchytí alebo nie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať