snimac

Smartfón s obrazovým snímačom o veľkosti 1 palca tento rok zrejme neuvidíme

Tohtoročným maximom má byť 1/1,12″ rozmer.

Špekuluje sa, že nadchádzajúca vlajková loď Huawei P50 bude vybavená fotoaparátom s obrazovým snímačom o veľkosti 1″. Ak by to bolo naozaj tak, Huawei by opäť prepísal hranice toho, čo dokáže mobilné zariadenie v oblasti fotografie ponúknuť.

1″ snímač obrazu už je pomerne veľký, aspoň vzhľadom na rozmery, aké majú smartfóny. Tento rok sa ale pravdepodobne takejto „revolúcie“ vo svete smartfónov ešte nedočkáme, naznačuje spoľahlivý informátor s prezývkou Ice Universe.

Najväčší snímač obrazu momentálne ponúka Samsung, 50 Mpx ISOCELL GN2 má veľkosť 1/1,12″ a pixely o rozmeroch 1,4 μm. Výsadu najväčšieho snímača pre smartfóny si udrží po celý rok, tvrdí Ice Universe.

Prvý smartfón s týmto snímačom prinesie na trh Xiaomi, predstaviť by ho mal ešte v tomto mesiaci.

Pri vlajkovej triede Huawei P50 je skôr reálne, že bude obsahovať nový 1/1,18″ snímač z dielne Sony. Stále ide o badateľný skok, keďže fotoaparát modelu P40 využíva 1/1,28″ snímač obrazu.

TIP REDAKCIE
Qualcomm predstavil Snapdragon 778G+ 5G a ďalšie tri čipsety
snimacom
Takto nejak by mal vyzerať Huawei P50 podľa webu voice.com

Štandardnú verziu smartfónu by mal poháňať čispet Kirin 9000L, teda ešte o niečo menej výkonný typ než Kirin 9000E. Ten si výrobca zrejme ponechá pre verziu Pro. Model P50 Pro Plus – najlepšie vybavený smartfón z očakávanej trojice noviniek – by mal obsahovať procesor Kirin 9000 známy z modelu Mate 40 Pro.

Podľa webu Huawei Central sa premiéra smartfónov presunie na máj. Dôvodom môže byť stále prebiehajúce testovanie operačného systému Harmony OS. Huawei zatiaľ neinformoval, kedy nové zariadenia predstaví. Na potvrdenie si tak musíme počkať.

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať