priznaky

Riaditeľ WHO chce dôkladnejšie prešetriť vznik pandémie COVID-19

Vyšetrovanie vraj túto možnosť nedokázalo s istotou vylúčiť.

Ako to je s COVID-19? Ako vznikol? Kde sa vzal? Na tieto otázky existuje mnoho názorov, no konkrétna odpoveď je vždy len jedna. Organizácia WHO si je takmer istá, že koronavírus bol prenesený zo zvieraťa na človeka.

Nie každý je však týmto tvrdením úplne stotožnený. Pozoruhodne sa do tejto skupiny zaraďuje aj samotný riaditeľ WHO, Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesus. Konkrétne poukazuje na hypotézu, ktorá naznačuje, že koronavírus mohol byť nechtiac vypustený z laboratória Wu-chanského virologického inštitútu, informuje Futurism.

To samozrejme automaticky neznamená, že riaditeľ WHO túto teóriu propaguje alebo ju považuje za pravdivú. Konkrétne tvrdí, že aj keď je táto možnosť “extrémne nepravdepodobná”, prieskum nebol dostatočne dôkladný na to, aby ju dokázal s istotou vylúčiť. Dodáva, že pred dosiahnutím akýchkoľvek konkrétnejších výsledkov bude potrebné vykonať ďalšie štúdie.

TIP REDAKCIE
ASUS spúšťa veľkú aktualizáciu pre ROG Phone 2: Android 12 sa ale nekoná
COVID-19
COVID-19

Vedci vraj nepracovali s vírusmi podobnými COVID-19

Vedci z inštitútu údajne povedali, že nepracovali s vírusmi podobnými SARS-CoV 2, čo je vírus, ktorý spôsobuje COVID-19. To však zrejme nestačí.

Môžeme teda očakávať, že v najbližšom čase sa bude celá situácia opäť podrobne prešetrovať, a to aj napriek tomu, že únik z laboratória je považovaný za najmenej pravdepodobnú možnosť. “Je potrebné ďalšie vyšetrovanie, potenciálne aj nasadenie ďalších expertov,” tvrdí Ghebreyesus.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať