fotky

V aplikácii Google Fotky je dostupný nový editor videa, obsahuje 30 nástrojov

Po iOS verzii prišiel rad aj na Android.

Vo februári tohto roku sme informovali o nových funkciách pre aplikáciu Google Fotky, medzi ktorými vyčnieval pokročilý editor videa. Vývojári vtedy oznámili, že ho používateľom sprístupnia v najbližších týždňoch.

Sľub dodržali a ak si aplikáciu Google Fotky aktualizujete na najnovšiu verziu, editor videa by ste v nej už mali vidieť. Reč je o platforme Android, aplikácia vo verzii pre iOS dostala editor videa v predstihu.

Nástroje pre úpravu videí nenájdete v žiadnej špeciálnej kategórii. Stačí z galérie aplikácie vybrať video, o ktorom si myslíte, že ho treba vylepšiť, a ťuknúť na ikonu úprav v dolnej časti obrazovky. Presne tak ako pri statických fotkách.

Google Fotky pridávajú 30 nástrojov a filtrov

K dispozícii máte dovedna 30 rôznych nástrojov a filtrov, ktoré toho dokážu veľa. V ponuke je nástroj pre orezanie a zmenu perspektívy, stabilizácia obrazu alebo séria niekoľkých filtrov. Samostatne môžete upraviť kontrast, jas, tiene, tónovanie či napríklad sýtosť farieb.

TIP REDAKCIE
Samsung predstavil špeciálnu edíciu Galaxy Z Fold 3. Má prémiovejší dizajn a viac RAM
google fotky
Foto: Google

Po rýchlom otestovaní editačných funkcií môžeme povedať, že Google našťastie neuzamkol časť nástrojov alebo filtrov predplatným Google One. Spoplatnené návrhy úprav a HDR filter zostávajú zatiaľ doménou úprav statických fotografií.

Editor videa v aplikácii Google Fotky nie je taký sofistikovaný ako editor v aplikáciách, ktoré sa na túto oblasť priamo špecializujú. Bežným používateľom ale poslúži viac ako len dobre, na jednom mieste dokážu upraviť nielen fotografie, ale aj videá. A rovno môžu zostať zálohované v cloude.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať