Nvidia potvrdzuje: Väčšina z vás si grafickú kartu tento rok nekúpi

Nvidia varuje pred slabou ponukou.

Nvidia si je veľmi dobre vedomá toho, že vo svete je momentálne akútny nedostatok čipov. Výrobca zároveň potvrdil, že väčšina hráčov sa tento rok k novým grafikám jednoducho nedostane. Problémová dodávka čipov má totiž pretrvávať celý rok.

Od predstavenia nového radu grafických kariet RTX 30 prešiel viac ako polrok, no v obchodoch sa objavujú len sporadicky. Generálny riaditeľ spoločnosti, Jensen Huang, za tento čas stihol vydať niekoľko vyhlásení, v ktorých opakuje vždy to isté – Nvidia si je vedomá zvýšeného dopytu, ktorý sa neúspešne snaží nasýtiť. Aby toho nebolo málo, v rovnaký čas sa opäť rozšírilo ťaženie kryptomien, ktoré prebieha práve na grafických kartách.

To sa podpísalo aj na hlavných faktoroch spôsobujúcich nedostatok grafických kariet. Medzi tie hlavné patrí nedostatok surovín, problémy s pracovnou silou kvôli pandémii a kryptománia.

TIP REDAKCIE
Nevídaná MEGA akcia: Windows 11 v hodnote 150 € úplne zadarmo!
RTX 3080
RTX 3080

Nvidia si grafické karty nevyrába sama

Nvidia sa pri výrobe grafických kariet musí spoliehať na firmy tretích strán, presnejšie na TSMC a Samsung. Ak majú plné kapacity, výroba grafických kariet, bohužiaľ, musí počkať.

Očakávame, že dopyt bude celý rok 2021 prevyšovať ponuku,“ povedala Colette Kress, finančná riaditeľka v Nvidia. „Náš operačný tím je rýchly a flexibilný a funguje fantasticky. Očakávame, že sa dodávky počas roka zvýšia,dodala v rozhovore pre PCMag.

Ak sa s príchodom nových herných titulov chystáte vylepšiť svoju zostavu, veľa šťastia. Tento rok to vôbec nebudete mať jednoduché.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať