Google Fotky získavajú pokročilý editor videa a ďalšie funkcie

30 nových editačných nástrojov a prémiové filtre.

Po sérii drobnejších vylepšení dostáva obľúbený nástroj pre zálohovanie fotografií a videí zásadnejšie rozšírenie. V aplikácii Google Fotky vo verzii pre Android pribudne 30 editačných nástrojov pre úpravu videa.

Nejde o absolútnu novinku. Google Fotky ponúkajú pokročilejšie možnosti pre úpravu videa vo verzii pre platformu iOS. V Android klube však tieto možnosti chýbali, čo sa v najbližšej dobe zmení.

Akým spôsobom budete môcť svoje videá vylepšiť? V ponuke je nástroj pre orezanie a zmenu perspektívy, stabilizácia obrazu a, samozrejme, rad niekoľkých filtrov. Zvlášť sa dá upraviť kontrast, jas, sýtosť či teplota. Rovnako ako pri statických snímkach.

google fotky
Foto: Google

Tým zoznam noviniek nekončí. Google do aplikácie Fotky pridal ďalšie funkcie, ktoré sú ale prémiové. To znamená, že sa k nim dostanú iba predplatitelia služby Google One (od 1,99 eur mesačne). Tieto funkcie boli exkluzívnou záležitosťou v smartfónoch Pixel. Google ich tak posúva podstatne širšej skupine používateľov.

Predplatné Google One nie je jedinou podmienkou pre ich sprístupnenie. Okrem toho potrebujete smartfón s minimálne 3 GB operačnou pamäťou a operačným systémom Android 8.0.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát
google fotky
Foto: Google

Výmenou za to dostanete efekt pre rozostrené pozadie, simuláciu portrétového osvetlenia, alebo takzvané „superfiltre“, ktoré využívajú silu strojového učenia. Systém by si mal s ľahkosťou poradiť s kontrastnejšími scénami, efektne upraví zábery zachytávajúce napríklad západ alebo východ slnka.

google fotky
Foto: Google

Kedy sa tieto novinky v aplikácii Fotky objavia? Google vo svojom blogu uvádza, že prémiové nástroje sa zobrazia predplatiteľom Google One v najbližších dňoch. Ostatné nové funkcie, ktoré sú určené pre všetkých, aj neplatiacich používateľov, vývojári sprístupnia v priebehu nasledujúcich týždňov.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať