fitbit luxe

Fitbit Luxe oficiálne: Štýlový fitness náramok za 150 eur

GPS chýba.

Ak vám nevoňajú väčšie a ťažšie inteligentné hodinky, svoje športové výkony a aspekty zdravia môžete monitorovať prostredníctvom dostupnejších a kompaktnejších športových náramkov. Novinkou v tejto triede je príslušenstvo Fitbit Luxe.

Fitbit Luxe sa nám čiastočne odhalil v predstihu, teraz o ňom oficiálne informuje blog spoločnosti Google, pod ktorú značka Fitbit patrí. Nový smart náramok razí trochu inú cestu ako mimoriadne obľúbený Mi Band od Xiaomi.

Výrobca Fitbit chce zákazníkov rozmaznať prémiovým spracovaním, čomu zodpovedá aj cena. Za avizovaných 150 eur by ste si mohli kúpiť 3 alebo 4 náramky od Xiaomi.

fitbit luxe
Foto: Fitbit

Fitbit Luxe má kompaktné a relatívne štíhle telo vyrobené z leštenej nehrdzavejúcej ocele (50M vodotesnosť), v ktorom je osadený OLED displej s uhlopriečkou 0,76-palca a rozlíšením 124 x 206 pixelov. Základ obsahuje remienok zo silikónu, ktorý sa dá vymeniť za iný.

Fitbit pripravil remienky z kože, tkaniny alebo kovu. Dokonca vznikla špeciálna edícia s remienkom vo farbe zlata, ktorú pomohla vytvoriť klenotnícka značka Gorjana.

fitbit luxe
Foto: Fitbit

Náramok zvládne merať tep (24/7), dychovú frekvenciu, stres, okysličenie krvi kyslíkom a spánok. SpO2 spolu s monitorovaním teploty pokožky výrobca sprístupní v najbližšej aktualizácii firmvéru.

TIP REDAKCIE
České dráhy inovujú: Náhradné diely pre vlaky si budú vyrábať pomocou 3D tlačiarní

Náramok obsahuje 20 tréningových režimov a funkciu Smart Track, ktorá monitorovanie cvičenia spustí automaticky, pokiaľ ste vybraný režim náhodou zabudli spustiť manuálne.

Fitbit Luxe tiež zobrazí upozornenia zo smartfónu o prichádzajúcich správach alebo hlasových hovoroch. Nabíjačku by si mal náramok vypýtať raz za päť dní, spojenie zabezpečí Bluetooth 4.2 a Wi-Fi.

fitbit luxe
Foto: Fitbit

Ak za danú cenu očakávate prítomnosť integrovaného GPS, sklameme vás. Náramok dokáže sledovať vzdialenosť behu, prechádzok či bicyklovania, no potrebuje pripojený smartfón, čo počas športovania nemusí byť zrovna pohodlné.

Fitbit Luxe sa dostane na trh v najbližších týždňoch za odporúčaných 149,95 eur. V cene je zahrnuté aj polročné predplatné služby Fitbit Premium. Špeciálna verzia s remienkom Gorjana sa bude predávať za 199,95 eur.

Ak dávate prednosť hodinkám, pozrite si napríklad ceny Fitbit Versa

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať